Районна газета

НА СУМЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОЦЕС ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ З ПРЕДСТАВНИКОМ ПОСОЛЬСТВА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

Другий секретар Посольства Великої Британії в Україні Ліза ТАМВУД під час робочої поїздки на Сумщину виявила цікавість до процесів децентралізації, які сьогодні відбуваються в області

Як саме йдуть справи в цьому напрямку говорили під час зустрічі Другого секретаря з працівниками Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування та представниками неурядових організацій у Сумах, що поширюють реформу децентралізації в країні.

«Нас цікавлять процеси, які проходять в Україні загалом, і на Сумщині зокрема. Децентралізація – це той шлях, який вам треба пройти, і ми відслідковуємо, що на ньому відбувається. Я дізналася сьогодні про економічну, політичну, суспільну ситуацію в регіоні. У будь-якому випадку можете розраховувати на нашу допомогу, але, власне, тільки ви самі маєте згуртуватися і завершити цей процес», – наголосила дипломат.

 У свою чергу керівник Сумського ЦРМС Олександр ХОРУЖЕНКО відзначив, що попри те, що наразі область займає в Україні 7 місце за результатами створення ОТГ, цей показник міг бути кращим.

 «Ми не боремося за рейтинг. Що є, то є. Однак маємо констатувати, що керівники сільських, селищних рад не виявляють ініціативи щодо створення ОТГ. Мабуть, це закономірно, бо вони переймаються за свій вплив, посади. Хоча практика доводить: якщо ти вчасно включився у процес децентралізації, отримуєш перевагу. Вона зокрема виявляється у створенні ЦНАПів, які вже ми відкрили у 2 ОТГ і маємо намір розширити їх число як мінімум до 20. Також громадам передаються і великі фінансові повноваження, вони самі тепер можуть розпоряджатися своїми коштами», – зазначив Олександр Хоруженко.

Зустріч з Другим секретарем Посольства Великої Британії в Україні Лізою ТАМВУД відбулася за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».