Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

Культура і мистецтво

Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, спорту Конотопської районної державної адміністрації

м. Конотоп, вул.Соборна, 23, 41607
3-й поверх адмінприміщення, каб.80
тел. (05447) 6-24-03
факс (05447) 6-24-03
електрона адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок-четвер - з 8.00 до 17.15
п'ятниця - з 8.00 до 16.00
обідня перерва - з 12.00 до 13.00
вихідні дні: субота-неділя

 

ПАМ'ЯТКИ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ

АРХІВ

Стартувала програма фінансової допомоги для майстрів і крафтових виробників

Міністерство культури та інформаційної політики України закликає майстрів народних художніх промислів отримати допомогу у $1000 для підтримки діяльності під час війни. 

Наш партнер програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» спільно з акціонерним товариством «Укрпошта» та громадською організацією TECHBUREAU запустили програму Made in UA Support Project. В її межах 100 українських крафтових виробників зможуть отримати по $1000 на підтримку свого бізнесу. 

ЖИТЕЛІВ КОНОТОПЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРОЄКТУ «ВИШИВАНА СУМЩИНА»

До Дня вишиванки обласним управлінням культури започатковано творчий онлайн-проект «Вишивана Сумщина»

19 травня визначний день для всіх українців у світі – День вишиванки. Це свято, яке покликане зберегти генетичний код нашої нації. Вишиванка – це не лише національне вбрання, а й родинна святиня і оберіг, яка несе в собі духовне багатство, мудрість і непереривний зв’язок поколінь. Сьогодні, коли під загрозою знищення опинилася  наша історія та культура, саме вишиванка набуває особливого значення та є символом майбутньої перемоги.

ВЕЛИКА РЕСТАВРАЦІЯ: УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК ПЕРЕДАЧІ КОШТІВ У РЕГІОНИ НА ВІДНОВЛЕННЯ ПАМ’ЯТОК КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

9 лютого Уряд затвердив чіткий порядок та умови надання у 2022 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів робіт з реставрації, консервації та ремонту пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності. Документ визначає, як саме відбиратимуть проєкти з регіонів в рамках програми «Велика реставрація».

Умовами надання коштів регіонам є:

  • наявність затвердженої документації та позитивного експертного звіту щодо її розгляду;
  • вартість ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт однієї пам’ятки, що перебуває у комунальній власності, у 2022 році – від 1 млн гривень;
  • календарний план реалізації проєкту – не більше трьох років.

МУЗЕЙ ГОРЮНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ВНЕСЕНО ДО НАЦПЕРЕЛІКУ ЕЛЕМЕНТІВ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

Практику з охорони горюнської культури «Музеєм горюнської культури» в селі Нова Слобода Конотопського району Сумської області наказом МКіПу від 27.01.2023 №28 внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України

Музей було відкрито у 2017 році. Його експозиція присвячена горюнам – маловідомій унікальній етнічній групі, що дивом збереглася на Сумщині (села Нова Слобода, Линове, Руднєве й інші). Загадкове походження, яскраві мовні, побутові відмінності, самобутні пісенні традиції вирізняють горюнів серед мешканців навколишніх сіл.