Районна газета

ЧИ ЗАДОВОЛЬНЯЮТЬ БІБЛІОТЕКИ РАЙОНУ ІНФОРМАЦІЙНІ ПОТРЕБИ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ?

Про це говорили під час апаратної наради при голові Конотопської районної державної адміністрації

Як повідомила начальник відділу культури райдержадміністрації Аліна ТИМОЩУК, бібліотечно-інформаційне обслуговування населення району здійснюють 33 бібліотеки. Роботу 22 бібліотек координує відділ культури, 4 бібліотечні заклади розташовані на території Бочечківської сільської ради, 7 бібліотек - на території Дубов’язівської селищної ради. У віддалених селах бібліотечні послуги мешканцям надають 13 бібліотечних пунктів.

Кількість користувачів бібліотечних послуг, у зв’язку з демографічною ситуацією у сільській місцевості, за три останні роки зменшилась на 5% і становить 12,198 тис. чол.

Основний ресурс кожної бібліотеки - це її фонди. «Сьогодні бібліотечний фонд району налічує 185, 376 тис. документів. За 2018 рік до бібліотек надійшло 4368 документів, в тому числі 1909 книг. Через обласні бібліотеки надійшло 898 документів на загальну суму 87,400 тис. грн. Для 7 сільських бібліотек (Вирівська, В.Самбірська, Дептівська, Кузьківська, М. Самбірська, Попівська, Шаповалівська) за рахунок місцевого бюджету придбано 612 примірників книг на суму 45,822 тис. грн.» - наголосила Аліна ТИМОЩУК.      

Посадовець відзначила, що в районі здійснюється поступове технічне переоснащення бібліотек, а користувачі частини бібліотечних закладів мають доступ до мережі Інтернет, що допомагає компенсувати прогалини у комплектуванні фондів.

Незважаючи на те, що в бібліотечній галузі району залишається ряд питань, які потребують вирішення, бібліотеки Конотопського району роблять потужні кроки до сучасного бібліотечного закладу та залишаються безоплатними соціально-культурними центрами місцевої громади, а тому максимально доступними для населення, де можна долучитися до знань, інформації, культури.