Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

АКТИВНА МОЛОДЬ РАЙОНУ ПОБУВАЛА У НАЦІОНАЛЬНОМУ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ «КАЧАНІВКА»

Учасники екскурсії відвідали унікальний Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» — садибу в селищі Качанівка Ічнянського району Чернігівської області на берегах річки Смош та мальовничий парк з 12 ставками, павільйонами, скульптурами, парковими містками, «руїнами», амфітеатром

Він створений у 1981 році на основі палацового ансамблю та парку дворянської садиби, заснованої в 1770-х роках, яка на сьогодні є єдиною серед українських садиб, що збереглася в комплексі. В лютому 2001 року парку надано статус національного. А в 2011 році він став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Сім чудес України» у номінації «Замки, фортеці, палаци».

Це звання він здобув з-поміж 138 визначних пам’яток з усіх регіонів України. Палац становить великий інтерес як пам'ятник садибно-палацового типу XIX століття у комплексі з ансамблем. Велику цінність мають інтер'єри, що збереглися.

Також екскурсанти оглянули територію навколо палацу - красивий ландшафтний парк, у якому можна погуляти та перепочити, милуючись цвітінням троянд, яких у парку росте багато різновидів. Качанівський парк, площею 560 га, виплеканий трьома поколіннями Тарновських, є одним із найбільших пейзажних парків в Україні та Європі, який виник на основі природного лісу і нараховує понад 50 порід дерев і 30 видів чагарників.

Ландшафтна частина парку складається із гаїв і дібров, що чергуються з полянами і дзеркалами озер загальна площа яких становить 126 га. Тут збереглись паркові мости, Гірки Кохання і Вірності, «романтичні руїни» на березі Великого ставу, які є пам'яткою садово-паркового мистецтва XVIII століття. Численні живописні алеї і доріжки перетинають парк у всіх напрямках. Загальна довжина великої паркової дороги — 60 км.

Молодь району познайомилася з новими друзями та отримала багато нових вражень від екскурсії до Качанівки.