Районна газета

НЕМАЄ ПЕРЕВОДУ ДОБРИМ ЗВИЧАЯМ НАРОДУ!

Доторкнутися до народних традицій своїх предків змогли учні шкіл району під час етнофестивалю

Напередодні Дня українського козацтва в Конотопському районі  пройшов етнофестиваль «Козацький спадок: від роду до роду». Учасниками свята були здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти району, зокрема Бочечківської і Дубов'язівської ОТГ.

Як зазначили організатори дійства - Конотопський районний Центр позашкільної роботи, традиції  і  звичаї  народу  - це  ті  прикмети,  за  якими розпізнається  народ  не  тільки  в  сучасному,  а  в  його історичному минулому. Тому, під час фестивалю учасники мали  змогу пригадати вже знайомі традиції і звичаї та дізнатися щось нове, взявши участь у різних заходах, що проходили в закладах загальної середньої освіти.

Так, дівчата, під час демонстрації моделей етнічного одягу «Українська мода», презентували різні види національного одягу та отримали майстер-клас з плетіння коси і зав’язування хустки «Я іду на вечорниці». Хлопці змагалась у спритності, витривалості та мужності у козацьких забавах «Чим я хлопець не козак?». Учні п’ятих класів взяли участь в урочистій посвяті в юні джури. Юні джури проголосили клятву та отримали козацькі посвідчення.

Об'єднав всіх учасників заходу та подарував неймовірний позитив і заряд енергії танцювальний флешмоб «Народний майданс».

У районному Центр позашкільної роботи зазначили, що під час фестивалю учнівська молодь не тільки змогла доторкнутися до народних традицій своїх предків, але й реалізувала свої творчі  здібності. Проведення таких заходів має величезне значення для виховання патріотизму та визначення активної громадянської позиції юних українців.