Районна газета

СЬОГОДНІ ДОСТУП ДО ШВИДКІСНОГО ІНТЕРНЕТУ - ЦЕ ВИМОГА ЧАСУ

На цьому наголосив т.в.о. голови райдержадміністрації Андрій САХНО під час робочої зустрічі з провідними інтернет-провайдерами Конотопщини

Діджиталізація  (використання цифрових технологій) освітньої  та медичної сфері Конотопського району є пріоритетним напрямком в роботі районної влади, але цей процес потребує забезпечення населених пунктів району якісним інтернетом.

У цьому році Уряд виділив 700 млн. грн. на інтернетизацію шкіл України. З них 21,5 млн. грн.   – для освітніх закладів Сумщини, тому саме зараз є актуальним питання реалізації цього проекту й на рівні  Конотопського району.

Якість інтернету у закладах загальної середньої освіти в селах району не відповідає вимогам Нової Української Школи, адже якісний інтернет– це, перш за все, швидкість: 100 Мбіт/с на школу для опорних шкіл і тих де є старші класи, 30Мбіт/с для інших. Найбільш проблемними наразі є населені пункти: В’язове, М.Самбір, Дептівка, Чорноплатове, Духанівка.

Тому, під час зустрічі, представники влади та  телекомунікаційного бізнесу розглянули  різні аспекти рішення даного питання.  Вирішено, що в тижневий термін провайдери нададуть свої пропозиції  щодо умов підключення до інтернету об’єктів освітньої галузі  (технологію, швидкість та вартість підключення).