Районна газета

ВИХОВАННЯ ЗДОРОВОГО ПОКОЛІННЯ

Найважливішим завданням сучасної шкільної освіти – є виховання здорового покоління, свідомого ставлення особистості до свого здоров’я та здоров’я оточуючих. Практична реалізація завдань створення здоров’язберігаючого життєвого простору дитини залежить, насамперед, від учителя, завдяки якому процес навчання будь-якій шкільній дисципліні має стати невід’ємною частиною здоров’язбереження учня.

Саме цій темі був присвячений семінар учителів хімії та  біологїї з теми «Формування здоров'язбережувальної компетентності учнів при викладанні предметів природничого напрямку», який пройшов на базі Дубов'язівського НВК.

Своїм досвідом з даної теми поділилися учитель хімії Повидиш Т.П. та учитель  біології  Шарова Л.Л.  Вони підготували відкриті уроки в 9 класі з теми «Виконання тренувальних вправ та розв'язок експерементальних задач на отримання та розпізнавання певних органічних сполук», в 10 класі з теми «Профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших вірусних інфекцій».  Практичний психолог Коритченко Л.Г. спільно з учителями провела тренінг з теми «Реалізація здоров'язберігаючих компетенцій учнівської молоді в умовах загальноосвітнього закладу».   

Про важливість парків і скверів для збереження здоров'я розповіла учениця 11 класу, переможець ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад  Мусієнко Анастасія, яка представила свій проект «Шкільний дендропарк», підготовлений спільно з керівником Шаровою Л.Л.  Учасники семінару зробили висновок, що творчий підхід учителя, впровадження новітніх технологій, проблемних ситуацій, завдання розвиваючого характеру, сприяють формуванню в учнів здоров’язберігаючих компетентностей, виховання бажання вести здоровий спосіб життя та дотримуватись правил безпечної поведінки.