Районна газета

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР КЕРІВНИКІВ МЕТОДИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ, УЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ, ЕКОЛОГІЇ, ПРИРОДОЗНАВСТВА

«Основи польових наукових досліджень з біології» обговорили на дводенному обласному семінарі, що відбувся в ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей» та Бочечківському НВК

У ході заходу проаналізовано досвід роботи вчителів біології Сумщини в організації дослідницької діяльності школярів, надано методичні рекомендації з підготовки наукових проектів.

Присутні обговорили роль та завдання методичного кабінету в організації проектної, природоохоронної та науково-пошукової роботи в навчальних закладах району, впровадження дослідницьких методів у навчально-виховний процес. Максимальна увага була присвячена практичним складовим підготовки дослідницьких проектів школярів.

Цікаво були представлені майстер-класи (екологічні ігри) доцента кафедри зоології Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, кандидата біологічних наук Олександра ГОВОРУНА та старшого наукового співробітника Деснянсько-Старогутського національного парку, доцента, кандидата біологічних наук Сергія ПАНЧЕНКА за темою «Біологічні колекції та деякі аспекти їх використання в навчальному процесі».

 Для закріплення теоретичних навичок учасники семінару спробували себе в якості членів журі і оцінювали постери з результатами дослідницьких робіт школярів Конотопщини та області. 

На практичній частині семінару  його учасники мали можливість пройтися по екологічній стежині у парку княгині Львової (с. Бочечки), розробленій учителем біології вищої категорії Бочечківського НВК Людмилою ОЧКУРОВОЮ та провели польові дослідження під керівництвом досвідчених науковців.

Організатори заходу мають сподівання, що  отримані під час семінару теоретичні та практичні знання  сприятимуть  поглибленню  дослідницької роботи школярів та успішній презентації її результатів на різноманітних конкурсах.