Районна газета

Страхувальнику

Подання звітності за осіб, яких призвали на військові збори, або мобілізували

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» від 27.03.2014 № 1169-VII  передбачено, що за особами, яких призвали на військові збори або мобілізували на період мобілізації, на особливий період, але не довше ніж один рік, зберігається місце роботи і середня заробітна плата. Таку норму запроваджено з 01.04.2014. Отже трудові відносини, впродовж вищезазначених строків, з такими працівниками не перериваються.

Відповідно до п. 7–8 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, затвердженої наказом Міноборони від 12.03.2007 № 80, заробітна плата виплачується за відпрацьований час до дня припинення роботи у зв’язку з від’їздом на збори, а також середня заробітна плата за перші півмісяця зборів. За решту часу перебування на зборах заробітна плата виплачується у звичайні строки, встановлені на підприємстві, в установі чи організації, де працює військовозобов’язаний.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 № 1644 «Про порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов'язаних та резервістів» виплата середнього заробітку військовозобов'язаним, у т. ч. резервістам, призваним на збори, проводиться підприємствами, установами та організаціями,  в яких працюють  призвані  на  збори громадяни.

У зв’язку із зверненнями страхувальників щодо відображення в таблицях 5 та 6 додатку 4 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – звіт) осіб, яких призвали на військові збори та/або мобілізували, повідомляємо, що спеціального коду «типу нарахувань» для відображення середньої заробітної плати у таблиці 6 додатку 4 звіту нормативно не встановлено. У разі, якщо період мобілізації або перебування працівника на військових зборах лежить в межах одного місяця, середня заробітна плата, нарахована за цей час, відображається сукупно із заробітною платою за такий звітний місяць.
Якщо період виходить за межі одного календарного місяця, то «перехідна» сума середньої заробітної плати відображається окремим рядком за наступний календарний місяць, аналогічно відпускним,  але без зазначення типу нарахування.

У разі, якщо військовозобов'язаний був призваний зі   щорічної   чи   додаткової   відпустки, за погодженням з роботодавцем відпустки підлягають продовженню після  закінчення  зборів  або  перенесенню  на  інший строк.  В останньому випадку перерахунок відпускних, а саме їх сторнування, відображається  у таблиці 6 додатка 4 відповідно до загальновстановлених правил формування персоніфікованих даних у таких випадках, із застосуванням знаку «-».

Консультації з питань ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування включаючи питання заповнення таблиць 5-9 додатку 4, всіх таблиць додатку 5, додатку 6 та додатку 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надають органи Пенсійного фонду України, а  саме управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі за адресою: вул. Соборна, 23, кабінет 6, або за телефоном 6-12-55