Районна газета

РОЗ’ЯСНИТИ ЗМІНИ ТА НОВАЦІЇ ПЕНСІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

З цією метою проводять фахівці управління Пенсійного фонду зустрічі-семінари на базі Конотопського міськрайонного центру зайнятості для безробітних, що перебувають на обліку

В ході зустрічей присутніх знайомлять з основними законодавчими змінами, які відбулись в 2015 році, розповідають про систему персоніфікованого обліку відомостей, створену Пенсійним фондом, і можливість кожного громадянина відстежувати на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України власні страхові внески, заробітну плату й страховий стаж.

Найбільше учасників цікавлять питання щодо збільшення пенсійного віку, мінімального страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, зарахування в стаж періоду отримання допомоги в центрі зайнятості, перебування в декретній відпустці, служб в армії та навчання.

Не залишається поза увагою пенсійників і питання використання роботодавцями робочої сили без легального оформлення трудових відносин, що є грубим порушенням чинного законодавства, яке регулює трудові відносини між роботодавцем та найманою особою. Постійно наголошується на тому, що у разі перебування працівника в нелегальних трудових відносинах (без договору, контракту), він позбавляється державних гарантій щодо його соціального захисту. Якщо заробітна плата виплачується “в конверті” і роботодавець не сплачує із цієї зарплати страхові внески, то це вже не тільки проблема роботодавця, але й найманого працівника. Адже цей період не буде врахований до страхового стажу та відповідно розмір пенсії буде меншим.

З початку року фахівцями управління проведено 15 зустрічей  в Конотопському міськрайцентрі зайнятості, в яких взяли участь майже 360 незайнятих осіб.