Районна газета

У ЦЕНТРІ УВАГИ - СТАН ЗАБОРГОВАНОСТІ

Результативність роботи управління Пенсійного фонду оцінюється громадянами, передусім, за таким критерієм, як регулярність та вчасність виплати пенсій. З цією метою щоденно акумулюються кошти в бюджеті Фонду, основна складова якого – власні надходження. В управлінні Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі власні надходження перевищують планові на 9,6%. Втім, найбільшим резервом для наповнення бюджету є сплата боргів з усіх видів обов’язкових платежів до Фонду, в зв’язку з чим цьому напрямку роботи приділяється особлива увага. Зокрема, до платників, які нехтують законом та не сплачують належних платежів, доводиться застосовувати заходи примусового стягнення.

Вся сума активного боргу, а це 671,9 тис.грн., охоплена позовною роботою. Лише за перше півріччя поточного року до суду заявлено 22 позови про стягнення 478,3 тис.грн. Однак, дії управління з повернення боргових коштів платників не обмежуються пред’явленням до стягнення органам ДВС виконавчих листів суду. Управління в повному обсязі користується правами, наданими стягувачеві Законом України «Про виконавче провадження».

Спільно з державними виконавцями досліджується майновий стан боржника, всі можливі джерела отримання ним доходів, в тому числі від дебіторів, майна, що належить боржнику і перебуває в третіх осіб, тощо. Крім того, в межах виконавчих проваджень у поточному році здійснено 209 спільних виходів до боржників, в тому числі 127 за участі представника міліції. В свою чергу, це сприяло надходженню в рахунок погашення боргу 116,2 тис.грн., з яких 0,9 тис.грн. – вилучена готівка, 3,4 тис.грн. надійшло від реалізації майна, 3,6 тис.грн. – з арештованих рахунків, решта сплачена боржниками самостійно. Не залишаються поза увагою і боржники, виконавче провадження за документами про стягнення боргу з яких ускладнене розшуком цих боржників або їх майна, адже, в ході саме таких спільних заходів вдалось встановити фактичне місцезнаходження не одного розшукуваного боржника.

Загалом же, результатом заходів організаційного та правового характеру стало надходження на рахунки Фонду понад 0,5 млн.грн. заборгованих платежів.