Районна газета

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ

Наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2016 №441 внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які набрали чинності з 01.06.2016 року. Звіт за новою формою необхідно подавати починаючи зі звіту за червень 2016 року

Відповідно нового порядку звіт у період мобілізації фізичної особи-підприємця, який є роботодавцем подається  уповноваженою особою ФО - підприємця , а у разі відсутності уповноваженої особи - демобілізованою ФО - підприємцем протягом 10 календарних днів після демобілізації без нарахування фінансових санкцій.

Скасовано норму щодо черговості відображення виплат за умови їх нарахування особі в одному звітному періоді, так як введено тарифну ставку єдиного внеску 22%. Графа 20 Таблиці 6 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)» заповнюється лише в випадках донарахування або зайво нарахованої суми єдиного внеску за період до 01.01.2016 року. В таких випадках необхідно зазначати відповідний код типу нарахування.

Порядок доповнено пунктом 3, а саме: якщо страхувальником не подавався Звіт за попередній звітний період (періоди), то у поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого єдиного внеску застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому випадку страхувальник зобов'язаний подати Звіт за поточний звітний період та у разі потреби окремо за попередній період (періоди). Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається  за формою, що діяла з 01 травня 2015 року. Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період.

Крім того в Таблиці 6 додатку 4 необхідно заповнювати ознаки:

- неповного робочого часу  (1-так,  0-ні). Ознака "неповного робочого часу" відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю встановлюється угодою сторін як при прийнятті на роботу, так і в період роботи. Ознака "неповний робочий час" проставляється у разі, якщо особа працює:

неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на зумовлену кількість годин);

неповний робочий тиждень (при якому зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);

поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

Для відносин згідно цивільно-правового договору реквізит 24 не заповнюється.

-нового робочого місця. Позначка “Х” заповнюється у разі працевлаштування особи на нове робоче місце.

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник.

З питань ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування включаючи питання заповнення таблиць 5-9 додатку 4, всіх таблиць додатку 5, додатку 6 та додатку 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування рекомендуємо звертатись до  Конотопського об’єднаного  управління Пенсійного фонду України Сумської області: вул. Соборна, 23, кабінет 6, або за телефоном 6-12-55.