Районна газета

ПРО СТЯГНЕННЯ В ПРИМУСОВОМУ ПОРЯДКУ У КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ ЗАБОРГОВАНОСТІ ДО БЮДЖЕТУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ

З метою захисту інтересів Фонду та стягнення заборгованості зі сплати загальнообов’язкових платежів до його бюджету, управлінням Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі вживаються всі передбачені законодавством заходи впливу до боржників.

Так, заборгованість за всіма видами обов'язкових платежів до бюджету Фонду, яка обліковується в сумі 5024,4 тис. грн., в повному обсязі охоплена заходами примусового стягнення. За I півріччя 2013 року до суду заявлено 342 позови про стягнення 2237,7 тис. грн. боргу, з них 3 позови на суму 180,9 тис.грн. боргу заявлено в інтересах держави в особі управління Конотопською міжрайонною прокуратурою. Крім того, за ініціативою управління, Конотопською міжрайонною прокуратурою внесено подання керівнику одного з боржників про усунення порушень вимог законодавства та сплату 20,0 тис. грн. боргу до бюджету Фонду, з яких вже погашено 16,5 тис. грн.

На примусове виконання до органів державної виконавчої служби було передано 488 виконавчих документів на загальну суму 2962,4 тис. грн., в тому числі 156 вимог про сплату недоїмки на суму 1040,2 тис. грн. та 149 рішень управління про застосування штрафних санкцій та нарахування пені на суму 108,2 тис.грн.

Для забезпечення оперативного стягнення за виконавчими документами досліджується майновий стан боржника, всі можливі джерела отримання ним доходів, в тому числі від дебіторів, майна, що належить боржнику і перебуває в третіх осіб, тощо. До боржників, що допускають тривале існування заборгованості, спільно з державними виконавцями та правоохоронними органами здійснюються рейди – перевірки.

Так, протягом I півріччя 2013 року проведено спільні виїзди до 58 боржників, в тому числі до 11 – за участі представника міліції, в результаті чого забезпечено стягнення боргу до бюджету Фонду на суму 40,9 тис.грн., в тому числі від опису та реалізації майна – 1,2 тис. грн., вилучено готівки на суму 2,7 тис.грн., решта - сплачено боржниками самостійно.

Крім того, в ході виконавчого провадження використовується такий захід впливу до боржника як тимчасове обмеження його у праві виїзду за межі України.

Вцілому, завдяки вжитим організаційним та правовим заходам, з початку року на рахунки Фонду стягнуто 1810,1 тис. грн., в тому числі від заходів ДВС надійшло 1178,1 тис. грн., що дало змогу в повному обсязі виконати планові показники з надходження власних коштів до бюджету Пенсійного фонду та вчасно профінансувати виплату пенсій та допомог.