Районна газета

ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ПЕНСІЙНИХ ПОСВІДЧЕНЬ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

В окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, органи Пенсійного фонду не здійснюють свою діяльність

При цьому пенсії призначаються, виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання  внутрішньо переміщених осіб на підконтрольній українській владі території.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”, починаючи з 1 липня 2016 року, соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам здійснюються через рахунки та мережу установ і пристроїв Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».

Для ідентифікації одержувачів соціальних виплат, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення їх соціальними виплатами здійснюється емісія платіжних карток із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та електронного цифрового підпису. Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням.

Строк дії електронного пенсійного посвідчення як платіжної картки встановлюється до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах ПАТ "Державний ощадний банк України" перші 2 рази кожні шість місяців, у подальшому – кожні 12 місяців. Після завершення строку дії картки вона перевипускається за рахунок банку.

За відсутності проходження фізичної ідентифікації одержувача пенсії Ощадбанк зупиняє видаткові операції за поточним рахунком до моменту звернення клієнта.

Отже, для отримання платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, внутрішньо переміщеним особам, які проживають на території міста та  району, потрібно звернутися  до Конотопського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області, де вони знаходяться на обліку, та надати необхідний пакет таких документів:

  • паспорт;
  • довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (не подається громадянами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контрольний орган і мають відмітку в паспорті);
  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка видається структурним підрозділом управління соціального захисту населення;
  • фотокартку 25 мм х 3 мм.

Видача платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, здійснюється установою ПАТ «Державний ощадний банк України», зазначеною пенсіонером у заяві.

На сьогодні  за отриманням електронного пенсійного посвідчення звернулося 203 внутрішньо переміщених особи із 498, які перебувають  на обліку в управлінні.

За додатковою інформацією звертатися за адресою управління: м. Конотоп, вул. Депутатська, буд.2 та за телефоном 6-11-00.