Районна газета

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ВЕБ-ПОРТАЛ, ЯК ЗАСІБ КОНТРОЛЮ ЗА СОЦІАЛЬНИМИ ВНЕСКАМИ

Ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, виявлення фактів, що негативно впливають на гарантії пенсійного та соціального забезпечення застрахованих осіб – одне із завдань Пенсійного фонду України

“Тіньова”, або “сіра”, заробітна плата, яка криється за офіційними трудовими відносинами і виплачується на рівні або нижче мінімальної, не може забезпечити великих за розміром пенсій або інших страхових виплат, навіть якщо вони сплачувалися упродовж всієї трудової діяльності десятки років. Тому, легалізація зарплати і відповідальність страхувальника за своїх найманих працівників, а водночас і нетерпимість до нелегальної зарплати і зайнятості з боку громадян, які наймаються на роботу, - усе це є запорукою достойних пенсій та соціального спокою.

З метою легалізації заробітних плат, Пенсійним фондом України постійно здійснюється моніторинг та аналіз відомостей Реєстру застрахованих осіб. 

Найкращим способом контролю за відрахуваннями із заробітної плати та страховим стажем є перегляд цих даних на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Такий спосіб дає можливість громадянам стежити за сплатою страхових внесків на їх користь і, за необхідності, тиснути на роботодавця. Електронний ресурс постійно удосконалюється, щоб навіть не дуже досвідчений користувач міг легко отримати послуги.

Для реєстрації на веб-порталі необхідно звернутися до управління Фонду за наявності паспорта та ідентифікаційного коду або пенсійного посвідчення. Оформивши відповідну заяву, ви отримуєте реєстраційний код (код заяви), який необхідно використати лише один раз під час самостійної реєстрації на порталі. Щоб мати доступ до електронних послуг, потрібно зайти на сторінку  portal.pfu.gov.ua, та зареєструватися. Вхід до системи здійснюється за допомогою логіну та  паролю, або за допомогою електронного цифрового  ключа.

Крім отримання виписки із системи персоніфікованого обліку за формою ОК-5, зареєстрований користувач має можливість надіслати запит, скаргу, записатися на прийом, отримати відомості з власної пенсійної справи та консультацію фахівців.

Бажаючим зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України необхідно звернутися до Конотопського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за адресою:м.Конотоп, вул.Депутатська, кабінет №2.