Районна газета

ОДНИМ ІЗ НАЙПРІОРИТЕТНІШИХ ЗАВДАНЬ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ Є ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКЛЮЧНО СІМЕЙНИХ ФОРМ ВИХОВАННЯ

Тетяна Точиленко: «Пріоритетність сімейних форм виховання перед інтернатними очевидна — жоден такий заклад ніколи не зможе стати для дитини сім’єю, навіть найкращого вихователя дитина ніколи не назве мамою».

В Конотопської районній державній адміністрації систематично проводяться засідання комісії з питань захисту прав дитини, основними завданнями якої є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.                                                        

25 січня 2019 року під головуванням заступника голови Конотопської РДА  Шерудило Тетяни Миколаївни проведено засідання районної комісії з питань захисту прав дитини, на якому були розглянуті питання захисту прав дітей.

На засіданні комісії розглядались питання про встановлення опіки над дітьми-сиротами, 2005 року народження, 2012 року народження, 2013 року народження, про Положення районної комісії з питань захисту прав дитини у новій редакції, про затвердження персонального складу міждисциплінарної команди для організації соціального захисту прав дітей, про організацію соціальної роботи з сім‘ями, які опинились у складних життєвих обставинах,  про результати соціального  супроводу, про продовження соціального супроводу сімей, що опинились в складних життєвих обставинах, затверджені та переглянуті індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.

Забезпечення реалізації прав дітей на сімейне виховання та всебічний розвиток було одним з головним на порядку денному. За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Під час засідання Тетяна Шерудило зазначила, що відповідно до чинного законодавства, одним із найпріоритетніших завдань служби у справах дітей   є забезпечення виключно сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.