Районна газета

«РОЛЬ ФАХІВЦІВ ІЗ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ У ПРОТИДІЇ ТА ЗАПОБІГАННІ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ»

28 лютого фахівець із соціальної роботи Марина СУШКО взяла участь у  обласному семінарі «Роль фахівців із соціальної роботи у протидії та запобіганні домашньому насильству»

Даний захід проведений спеціалістами Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з залученням представників ювенальної превенції, управління юстиції, СумДПУ імені А.С. Макаренка.

У ході роботи обговорено постанови Кабінету Міністрів України: № 800 «Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю», №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини».

Учасники заходу з’ясували, що таке гендер, які бувають види гендерних стереотипів, як це може бути пов’язано з домашнім насильством, переглянули та обговорили відеоролик з даної тематики.
Спеціалісти управління юстиції розповіли про булінг, відповідальність за його вчинення та спільно з учасниками семінару обговорили Закон України від 18.12.2018 № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Представники поліції  поінформували про повноваження підрозділів органів Національної поліції у Сумській області у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема, застосування до кривдника спеціальних заходів щодо протидії даному явищу: термінового заборонного припису, обмежувального припису, взяття на профілактичний облік, направлення на проходження програми.

«Спеціалісти Конотопського РЦСССДМ завжди беруть участь у  обласних семінарах, тренінгах, навчаннях,спрямованих на отримання знань, корисних порад та рекомендацій , що стають у нагоді для подальшої роботи з клієнтами центру та з метою підвищення власної кваліфікації!»,- зазначила директор Конотопського РЦСССДМ Ірина КУЧУК.