Районна газета

СОЦІАЛЬНІ ПИТАННЯ - ЗАВЖДИ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ АКТУАЛЬНІ

"Мобільний соціальний офіс" продовжує динамічну масштабну роботу по наданню допомоги жителям району у вирішенні хвилюючих питань. Цього разу - у с.Раки (Кузьківська сільська рада)

Порядок призначення та перерахунок пенсій, призначення та виплати житлових субсидій, допомога сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах – традиційно широкий спектр запитань, що піднімалися перед першим заступником керівника району Андрієм САХНОМ та фахівцями районних профільних служб.

26.03.2019 року в населеному пункті села Раки працював виїзний «мобільний соціальний офіс». В його роботі взяли участь: заступник голови Конотопської районної державної адміністрації  Сахно Андрій Іванович, Денисенко Світлана Василівна, головний спеціаліст  відділу обслуговування громадян Конотопського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Міщенко Леся Олександрівна.

Під час зустрічі головний  державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення Світлана ДЕНИСЕНКО ознайомила жителів з порядком виплати житлових субсидій у готівковій  формі, відповідно до чинного законодавства. Вона довела до відому присутніх порядок призначення житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату  житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива та скрапленого газу, а також надала індивідуальні роз’яснення жителям з відповідних питань.      

У ході виїзду фахівцями Конотопського РЦСССДМ відвідано та  перевірено умови проживання 4 сімей, що опинились у складних життєвих обставинах  та перебувають на обліку в центрі. Під час виїзду перевірено умови проживання, забезпечення харчування дітей та належного догляду. Батькам надано рекомендації щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм проживання в будинку, приведення в належний стан прибудинкові території, розвитку навичок відповідального ставлення до виконання батьківських обов’язків, профілактики вживання алкогольних напоїв.

«Необхідно приділяти дітям більше уваги, підвищувати рівень виховного потенціалу, вміти планувати сімейний бюджет та раціонально використовувати кошти», - рекомендувала родинам начальник відділу соціальної роботи Катерина САХНЮК.

Спеціаліст Пенсійного фонду Леся МІЩЕНКО ознайомила присутніх з порядком призначення та перерахунку пенсій з березня 2019 року, залучення  до реєстрації на веб-портал та добровільне пенсійне страхування.