Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА В РОДИНІ

Жорстоке поводження з дітьми, нехтування їхніми інтересами не лише завдає шкоди їх фізичному здоров’ю, але й тягне за собою важкі психічні та соціальні наслідки. У більшості дітей-жертв насильства з’являються серйозні відхилення в психічному, фізичному розвитку, в емоційній сфері…

Особливим видом насильства є насильство в сім’ї.

Разом із тим, воно є чи не найбільш небезпечним, тим, що має пролонгований характер і тим, що людина переживає насильство з боку того, хто за родинним чи сімейним станом мав би захищати, підтримувати жертву, а не кривдити її. Особливо небезпечний такий вид насильства по відношенню до дітей, оскільки значно деформує особистість дитини та формує озлоблення до оточуючих, стає причиною самогубств.

На основі досвіду роботи з сім’ями та безпосередньо з дітьми можна виділити наступні типи жорстокого поводження з дітьми:

жорстокі фізичні покарання, фізичні знущання, побиття;

дитина є свідком знущань над іншими членами сім’ї;

сексуальне насильство, інцест;

використання привілеїв дорослих;

залякування;

ізоляція:

емоційне насильство;

економічне насильство;

П’ЯТЬ ШЛЯХІВ ДО СЕРЦЯ ДИТИНИ

Дотик— один із найважливіших проявів лю­бові до дитини. У перші роки життя дитині необ­хідно, щоб дорослі брали її на руки, обіймали, гладили по голові, цілували тощо. Тактильна лас­ка однаково важлива і для хлопчиків, і для дівча­ток. Виражаючи свою любов до дитини цього віку за допомогою ніжних дотиків, голубіння, поцілун­ків, ви домагаєтеся більшого емоційного відгуку, ніж словами «Я тебе люблю».

Слова заохочення. Коли ми хвалимо дитину, ми дякуємо їй за те, що вона зробила, чого досягла сама. Проте не треба хвалити дитину надто часто, адже тоді слова втратять усю силу і сенс. Кожна похвала має бути обгрунтованою та щирою.

Час, присвячений спілкуванню з дити­ною, — це ваш подарунок для неї. Ви ніби гово­рите: «Ти потрібна мені. Мені подобається бути з тобою». Іноді діти, для яких батьки не знаходять достатньо часу, саме поганими вчинками привер­тають до себе їхню увагу: бути покараним краще, ніж бути забутим. Тож як би ви не були заклопо­тані, потрібно приділяти час не лише хатнім спра­вам, перегляду телепередач, іншим задоволенням,

Подарунок. Багато батьків використовують подарунки, щоб «відкупитися» від дитини. Діти, які одержують ці подарунки, починають вважати, що любов можна замінити різними речами.

Слід пам’ятати, що ні кількість, ні коштов­ність подарунків не відображують силу почуття. Справжній подарунок дарують щиро: не в обмін, а просто так.

Допомога. Кожного дня діти звертають­ся до нас з різними запитаннями, проханнями про допомогу. Завдання дорослих — почути за­питання та відповісти на них, вчасно допомогти дитині. Якщо дорослі допомагають дитині і ро­блять це з радістю, то душа дитини наповнюється любов’ю. Якщо батьки буркотять і сварять дити­ну, така допомога її не радує.

  Що мають знати батьки?

Згідно з законом, прийнятим у січні 2018 року, за скоєння домашнього насильства введено кримінальну відповідальність (замість адміністративної).

Припинити домашнє насильство можна, навчившись поважати іншу думку, індивідуальні особливості та інший стиль поведінки.

Варто пам’ятати, що:

1. Діти — це особистості, хоч ще й маленькі. Потрібно не тільки любити, але й поважати їх.

2. Виховання — складний процес, який вимагає зусиль та терпіння.

3. Не варто вимагати від дитини бути ідеальною. Не буває такого, щоб малюк все знав і вмів однаково добре.

4. Не потрібно порівнювати своїх дітей з іншими (натомість звертайте увагу на попередні досягненнями самої дитини).

5. Якщо неприємна ситуація сталася при сторонніх людях, краще поговорити з дитиною вдома наодинці, а не відчитувати її на місці.

І найважливіше: потрібно частіше показувати дітям нашу любов, не забувати про пестощі, обійми та приємні слова. Вони так їх потребують!

Що робити і куди звертатися якщо ви стали жертвою домашнього насильства?

  • В екстреній ситуації дзвонити в поліцію;
  • За необхідності - звернутися за медичною допомогою.

Також можна звернутися до служби у справах дітей Конотопської районної державної адміністрації за адресою м. Конотоп  вул.. Соборна,23.

 Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 100.

Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 або 0 800 500 335