Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

Служба зайнятості Сумщини готова задовольнити потреби роботодавців

- Війна вносить свої корективи у нашу роботу. Ми намагаємося оперативно реагувати на виклики непростого періоду. Скажімо, сьогодні за направленням служби зайнятості можна безкоштовно і в стислі терміни здобути затребувану на ринку праці воєнного часу професію чи підвищити кваліфікацію. Безробітні навчаються виключно на замовлення роботодавців, а отже з гарантією працевлаштування, - розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

За його словами, вчаться безробітні на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців та в Сумському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Всього в Україні діє 11 центрів професійно-технічної освіти, які діють в системі служби зайнятості, здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації дорослого населення за 95 ліцензованими робітничими професіями. В кожному з них мешканець нашої області має право здобути професію. Яку саме? Слюсар, електрогазозварник, кухар, токар, тракторист, монтажник гіпсокартонних конструкцій, кондитер та багато інших популярних сьогодні на ринку праці професій.

Але якщо професійне навчання – послуга виключно для безробітних, то для громадян, які не перебувають на обліку в службі, є інші пропозиції. Нині існує унікальна можливість стати більш конкурентоспроможними на ринку праці громадянам 45+, пройшовши навчання за ваучером за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соцстрахування на випадок безробіття.

Посадовець зауважує, що ваучер на навчання можуть отримати цілком безкоштовно, але тільки громадяни певних категорій: особи віком 45+ зі страховим стажем не менше 15 років, які мають професійно-технічну або вищу освіту, за окремих умов - внутрішньо переміщені особи, звільнені з військової служби, учасники АТО.

Водночас, як зареєстровані безробітні, так і громадяни, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, можуть підтвердити результати неформального професійного навчання. Ця послуга цікава для осіб, які мають великий досвід роботи за професією, але не проходили відповідне навчання та не мають документа про професійну освіту; громадян, які бажають відновити втрачені документи або підвищити розряд.

Зараз роботодавці шукають монтажників гіпсокартонних конструкцій, водіїв різних категорій, слюсарів-сантехніків, охоронців, трактористів-машиністів сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

В.Підлісний прогнозує, що найближчим часом ринок праці затребує будівельників різних спеціальностей. Служба зайнятості Сумщини готова підготувати необхідні кадри для галузі.

 

 

 

До уваги роботодавців: компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

Завдяки урядовим ініціативам, а саме - ухваленню Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року №331, роботодавцю надана    можливість щодо отримання компенсації витрат за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом.

Щоби скористатися наданою державою можливістю, роботодавець має перебувати на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Важливою умовою є подання податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 рік. Розмір встановленої зарплати працівника не може бути нижчим за розмір мінімальної, встановленої законодавством. 

Щомісячна компенсація становить 6500 гривень за кожну працевлаштовану особу. Загальна тривалість надання такої компенсації не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування. Програма діє на період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення. 

Як отримати компенсацію?

Не раніше ніж через 5 днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи роботодавець подає заяву:

  • в електронній формі через “Портал Дія”;
  • у паперовій формі  особисто під час відвідування центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця або на адресу електронної пошти  відповідного центру зайнятості.

У разі подання заяви через центр зайнятості також додаються:

  • копія наказу про працевлаштування особи;
  • документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених вищевказаною Постановою;
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

«Безумовно, цей механізм сприятиме відновленню економічної активності та запобігатиме безробіттю. Тож шановні роботодавці, скористайтеся цією можливістю, а служба зайнятості, незважаючи на складний час, підставить плече допомоги  щоби ваш бізнес не тільки вижив, а й розвивався», - зазначив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.                          

Порядок отримання компенсації тут: 

https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo