Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ СУМЩИНИ ПРАЦЕВЛАШТОВУЄ БЕЗРОБІТНИХ

Як повідомляє прес-центр обласної служби зайнятості, сьогодні на Сумщині 13075 чоловік мають статус безробітних. 11140 з них отримують матеріальну допомогу по безробіттю

- Якщо порівнювати з відповідною датою минулого року, то нинішнього квітня маємо майже на 5 тисяч менше безробітних, ніж попереднього, - розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Тут  спрацювало чимало чинників.

Свої корективи, звісно ж, внесла також війна. Незважаючи ні на що, фахівці центрів зайнятості надають широкий спектр соціальних послуг безробітним: залучають їх до громадських робіт, організовують семінари з активного пошуку роботи, в центрах зайнятості ефективно працює інститут рекрутингу, пропонуємо тим, хто втратив місце для заробітку, здобути конкурентну на ринку праці спеціальність у нашому навчальному закладі.

За словами посадовця, ось і нещодавно у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» відновлене навчання за професіями «Електрогазозварник», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Продавець продовольчих товарів» та на курсах цільового призначення за напрямами сільськогосподарської галузі.

До речі, навчання в цьому закладі нині здійснюється за прогресивно формою, яка добре зарекомендувала себе раніше і довела своє право на існування, - дистанційною - із застосуванням платформ Moodle, застосунків Google, а також сервісу для відеоконференцій Zoom.

Як свідчить практика, всі випускники успішно працевлаштовуються, бо навчаються на замовлення роботодавців.

 

Документи втрачено. Як вимушено

переміщеним особам отримати статус безробітного?

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено спрощену процедуру реєстрації як безробітних, умови призначення, терміни та розмір виплати допомоги по безробіттю.

Як повідомив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, реєстрація відбувається за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України. Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилась, але не має документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.

До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату, страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі.