Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

Війна загострила проблеми зайнятості жителів Сумщини

 

Поряд з іншими вивчалося питання щодо потреби в зайнятості. Як з’ясувалося, біля 70% земляків мають проблеми зайнятості та заробітку. Зокрема, 25,5% жителів, із них 44,4% - це особи з інвалідністю або доглядають особу з інвалідністю; 305 родини військовослужбовців; 24,4% вимушено переміщені особи; 59% сільських жителів.

Втратили роботу: 27% жителів (14,3% втратили офіційну роботу; 12,6% - неофіційну), з них: 46,7% - багатодітні сім’ї або матері одиначки; 24,5% вимушено переміщені особи; 50% жителів віддалених сіл.

Скоротилася доля ставки та рівень заробітної плати у 19,9% жителів, з них: 31,4% - це ті, які не мають соціального статусу; 25% родини військовослужбовців, 19,4% особи з інвалідністю або доглядають за ними; 25% жителів віддалених сіл.

Майже 70% з тих, хто втратили офіційну або неофіційну роботу після повномасштабного вторгнення в Україну, досі залишаються безробітними, що суттєво впливає на зростання кількості вразливих груп. А скорочення долі ставки і зарплати для людей, які не належать до соціальних категорій, а відповідно не мають пільг, може спричинити додаткові ризики для потрапляння їх до вразливих груп населення.

Натомість жителі області, які виїхали за кордон, часто влаштовуються на офіційну роботу (25%), може спричинити до їх неповернення в Україну, а спрощена процедура виїзду часто сприймається жінками як можливість працевлаштування за межами держави.

Лише 3,8% опитаних зазначили, що з початком війни у сфері зайнятості та доходів для них нічого не змінилося.

Оскільки опитування проводилося онлайн, то дослідники припускають, що вразлива група самотніх людей похилого віку з низьким рівнем бюджету залишилася неохопленою, тож потребує вивчення в наступних дослідженнях.   

Служба зайнятості Сумщини

з початку року знайшла роботу для 4058 чоловік

 

- Служба зайнятості Сумщини пропонує широкий спектр послуг роботодавцям. Серед них – дієвий спосіб підбору персоналу. Загалом з початку року за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано понад 4 тисячі вакансій для 1200 роботодавців, - розповідає директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. - Зокрема, за час війни фахівці служби зайнятості допомогли знайти роботу для 2574 мешканців Сумщини. На сьогодні в базі даних маємо майже тисячу вакансій.

Як свідчить статистика, за словами В.Підлісного, найбільше попитом у роботодавців цього року користувалися водії, трактористи-машиністи, токарі, слюсарі-ремонтники, кухарі, підсобні робітники, швачки. Для людей з перерахованими професіями не було проблем працевлаштуватися.

Середній заробіток заявлених до центрів зайнятості вакансій нині складає 9060 гривень.

        Актуальні вакансії можна переглянути:

на сайті Сумького ОЦЗ - https://sum.dcz.gov.ua ;

в тelegram-каналі «Робота зараз: Державна служба зайнятості» - https://t.me/worknowdcz?fbclid=IwAR35cLtHkiseL18qsYlaHh11rrk4b1VbkC-1w65Z5PY5OX2rvzAFtu0-cj8  ;

у центрах зайнятості та філіях обласної служби зайнятості .

 

 

ДОВІДКОВО. Спеціалісти обласного центру зайнятості щоденно консультують роботодавців Сумщини щодо умов надання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, які змушені були переїхати з територій, де ведуться бойові дії під час воєнного стану в Україні.

Нагадуємо, що для отримання компенсації роботодавець не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи, подає заяву про компенсацію витрат за своїм місцезнаходженням служби зайнятості в електронній формі – через Єдиний державний вебпортал електронних послуг або в паперовій формі – особисто під час відвідування або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.