Районна газета

ДУЖЕ БОЛІСНО, КОЛИ З ВИНИ РІДНИХ БАТЬКІВ ДІТИ ПОТРАПЛЯЮТЬ У СКЛАДНІ ЖИТТЄВІ ОБСТАВИНИ

Своє занепокоєння ситуацією, що склалася, під час засідання комісії з питань захисту прав дитини висловила заступник голови райдержадміністрації Тетяна  ШЕРУДИЛО

Зокрема, мова йшла про 7-х батьків, які злісно ухиляються від виконання батьківських обов’язків, жорстоко ставляться до дітей, ведуть антигромадський спосіб життя й не створили належних умов для виховання та проживання своїм дітям. З їх вини 10 дітей опинилось в складних життєвих ситуаціях.

Детально вивчивши питання, прийняте рішення відповідні матеріали щодо чотирьох батьків направити до Конотопського міськрайонного суду для позбавлення батьківських прав.

По інших родинах прийняті рішення, спрямовані на подолання складного становища в даних сім’ях, попередження загрози життю і здоров’ю дітей. Ці сім’ї взяті на облік службою у справах дітей, Конотопським районним центром соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді для проведення профілактичної роботи.

Також на засіданні комісії розглядались питання стосовно доцільності влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування на виховання та спільне проживання до дитячого будинку сімейного типу, організації соціальної роботи з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах,  результатів соціального супроводу, продовження соціального супроводу сімей, що опинились в складних життєвих обставинах. Переглянуті та затверджені індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.

Під час засідання Тетяна ШЕРУДИЛО зазначила, що кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм. За будь-яких обставин інтереси та права дітей мають стояти на першому місці.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.