Районна газета

ФОРМУВАННЯ СТРЕСОСТІЙКОСТІ ОСОБИСТОСТІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ЖИТТЯ

Дане питання стало основною темою для обговорення під час чергового засідання клубу «Прийомних батьків», організованого Конотопським РЦСССДМ спільно з психологічною службою відділу освіти

«Такі зустрічі, безсумнівно, несуть користь у спілкуванні з фахівцями-психологами і формують навички поводження батьків у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та  у  опікунських сім’ях», - зауважила директор Центру Ірина КУЧУК.

Іноді людина може відчувати складні, тяжкі та неприємні відчуття, що з ускладненими ситуаціями у житті лише накопичуються, накладаються одне на одне, формуючи певний баласт. Після кількох років такого екстремального життя виникають психосоматичні захворювання. Тож спеціалісти-психологи на простих прикладах продемонстрували, як  можна і необхідно позбавлятись такого вантажу, не наносячи моральної шкоди собі і дітям.

Як зазначалось у ході заходу, упоратись із проблемою дозволяє тільки дія. Отже – вирішуй її, а якщо не можеш впоратись – просто відклади в бік. Немає сенсу носити на душі важкі камені.

Те саме стосується і дітей. Страхи, передчуття, що може трапитись щось погане – пригнічують, закомплексовують, впливають на поведінку і розвиток дітей. Утім, як наголошувалось фахівцями, музика, танці, малювання, ліплення – дуже прості й хороші способи виведення дітей із стресових ситуацій, які сприяють розслабленню нервової системи і творчому розвитку.

На знімку, у вигляді практичного прикладу, можна було переглянути один із простих, але незвичайних методів арт-терапії  - «малювання рідким тістом».

«Дуже приємним було те, що на завершення, батьки зізнавались, що на собі відчули, як діють нескладні способи зняття напруги і дякували за корисні поради»,- відмітила наприкінці директор Центру Ірина КУЧУК.