Районна газета

ДО ДНЯ УСИНОВЛЕННЯ

Протягом 2018 року робота служби у справах дітей райдержадміністрації була спрямована на реалізацію державної політики з питань дітей, запобігання дитячій бездоглядності, захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на профілактику правопорушень серед дітей, на виконання Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини”.

Станом на 20 вересня 2018 року в районі проживає 4238 дітей, з них            16 дітей-сиріт та 63 дитини, позбавлені батьківського піклування. Завдяки системній роботі 95 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в сім’ях громадян. У порівнянні з початком               2018 року цей показник зріс на 1 %. Питання удосконалення роботи з дітьми розглядаються на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини при голові райдержадміністрації. Станом на  20 вересня 2018 року проведено 9 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 56 питань щодо виконання батьківських обов’язків батьками, надання висновків органу опіки та піклування про позбавлення та поновлення батьківських прав громадян, затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вчинення правочинів щодо житла та майна, яке належить дітям  на праві власності, або користування.

З метою вчасного виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, профілактики правопорушень серед неповнолітніх, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, службою у справах дітей райдержадміністрації проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Канікули», «Сім’я», «Літо», «Урок», вживаються заходи щодо влаштування дітей, виявлених під час проведення рейдів, забезпечується своєчасне взяття на облік дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. За 9 місяців поточного року проведено 23 рейди, обстежено 69 родин у яких виховуються 130 дітей, деякі сім’ї обстежувалися неодноразово. Під час проведення рейдів бездоглядних дітей не виявлено.

З метою виявлення дітей, які 1 вересня 2018 року не приступили до занять   у загальноосвітніх навчальних закладах, у районі проведено І етап Всеукраїнського рейду „Урок”, у ході якого було виявлено хлопця, який після закінчення 9 класу школи у Коропському районі Чернігівської області перебував на території Конотопського району та не навчався у жодному навчальному закладі, на сьогоднішній день дитина влаштована на навчання.

 19 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку в службі, знаходяться під особливою увагою. На кожну дитину заведена та укомплектована особова справа. Двічі на рік, а за потребою частіше, проводяться обстеження житлово-побутових умов проживання дітей у сім’ях. Проводяться індивідуальні профілактичні бесіди з батьками та дітьми за місцем їх навчання та проживання. Всі діти даної категорії шкільного віку залучені до гуртків та секцій за інтересами. Протягом 2018 року на облік дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, поставлено 10 дітей, всі у зв’язку із ухилянням батьків від виконання своїх обов’язків. Знято з обліку              7 дітей, з них: 4 - у зв’язку зі зміною статусу (батьків позбавлено батьківських прав, а дітей поставлено на первинний облік як позбавлених батьківського піклування,  3 - у зв’язку з переїздом родини в іншу місцевість).

Стан роботи щодо подолання дитячої бездоглядності прослідковується на прикладі контингенту дітей, які потрапляють до центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей. Так, з метою надання комплексної допомоги дітям, які потрапляють у складні життєві обставини, протягом              2018 року за направленням служби у справах дітей до обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Шостка влаштовано            3 дитини.

З метою захисту прав та інтересів дітей працівники служби, протягом звітного періоду, взяли участь у розгляді 9 судових справ (22 засідання), з них: по 8 справах (20 засідань) щодо позбавлення батьків батьківських прав,                 1 справа   (2 засідання) про зняття обов’язків піклувальника.

Станом на 20 вересня 2018 року на обліку перебуває 79 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 16 – діти-сироти, 63 – позбавлені батьківського піклування. Із загальної кількості таких дітей 59 - проживають у сім'ях опікунів, піклувальників, 15  - у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 1 - у дитячому будинку-інтернаті, 3 під опікою державних навчальних закладів, 1 – тимчасово влаштована до центру соціально-психологічної реабілітації.

  Протягом звітного періоду  службою виявлено та поставлено на первинний облік, інформацію  внесено до ЄІАС „Діти” на 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них влаштовано: 2 дітей під опіку/піклування громадян, 1 дитину - до центру соціально-психологічної реабілітації до вирішення питання постійного влаштування, 3 дітей влаштовано в прийомні сім’ї області.

За звітній період знято з обліку 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них: 5 – у зв’язку із досягненням повноліття, 2 – у зв’язку з поверненням на виховання в сім’ю матері,  1 –  у зв’язку зі смертю.

Службою у справах дітей райдержадміністрації постійно ведеться місцевий облік дітей,  які підлягають усиновленню. Станом на 20 вересня        2018 року  на обліку  перебуває 18 дітей вказаної категорії. На дітей складені та направлені анкети до обласної служби у справах дітей. Уточнена інформація про дітей (висновок про стан здоров’я, актуальне фото) вноситься постійно. На території Конотопського району на сьогоднішній день проживають 10 родин, які усиновили дітей, службою здійснюється контроль за умовами проживання таких дітей до досягнення повноліття.

На території району станом на 20 вересня 2018 року функціонує                     2 дитячих будинки сімейного типу та 4 прийомні родини, в яких виховуються 15 дітей.

З метою захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, службою у справах дітей райдержадміністрації здійснюється робота щодо перевірки умов проживання дітей цієї категорії у сім’ях опікунів/ піклувальників (згідно графіку) та створення ними умов для утримання та виховання дітей у їх сім’ях. Щороку опікуни/піклувальники готують звіт службі у справах дітей щодо виконання ними обов’язків, створення умов для утримання та виховання підопічних, використання ними коштів на своїх підопічних. Службою за поданою інформацією суб’єктів соціальної роботи на кінець року готуються звіти про стан виховання, утримання і розвитку дитини у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з виконкомами селищної та сільських рад здійснюється робота щодо квартирного обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту та збереження їх житлових та майнових прав.

30 вересня, в день святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, на виконання Указу Президента України від 27.11.2008 №1088 «Про День усиновлення» в Україні щороку відзначається День усиновлення.

Імена святих символізують найкращі чесноти людей, що приймають в родини дітей, які за різних життєвих обставин втратили свою сім’ю.

Це завжди свято люблячої та міцної сім’ї, життєвої мудрості і щирості, розуміння, великої душі та великого терпіння.

У цей день служба у справах дітей Конотопської районної державної адміністрації висловлює слова щирої подяки кожній родині, яка усиновила дитину, взяла її на виховання, кожному з прийомних батьків та батьків-вихователів, чий дім став рідною оселею для дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

 Завдяки всім, хто створив прийомну сім’ю, будинок сімейного типу, усиновив чи взяв дитину під опіку та піклування  підтверджується гасло: «Чужих дітей не буває». Ви, шановні, щодня доводите дітям свою любов і турботу про них, не залишаєтесь байдужими до їх болі і страждань, радієте їх перемогам, любите, як своїх рідних! А найголовніше те, що вони для вас дійсно стали рідними, бо у ваших серцях палає незгасимий вогонь батьківської любові. Ви дали кожній дитині, яка зростає у вашій сім’ї, найважливіше — щастя мати родину, тата і маму. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло.

Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги і вдячності з нагоди Дня усиновлення. Хай повниться дитячим щасливим сміхом ваша домівка, хай ростуть здоровими і успішними діти. Хай щедрість та милосердя Ваших душ заради наших дітей примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидає ваші серця!