Районна газета

З 1 СІЧНЯ СТАРТУВАВ ПРОЦЕС НАДАННЯ СУБСИДІЙ НАСЕЛЕННЮ У ГРОШОВІЙ ФОРМІ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року №1176 із 1 січня 2019 року стартував процес надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення субсидії та розрахунок її розміру залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати. Безпосередньо монетизація відбуватиметься у три етапи

Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій братимуть лише ті сім’ї, які звернуться за нею вперше, а також ті хто буде звертатись за призначенням субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, призначення якої здійснюється щорічно за новим зверненням громадян.

Однією з умов призначення субсидії у грошовій формі є обов’язкове зазначення номеру мобільного телефону у заяві про призначення субсидії.

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви, автоматично відкривається персональний обліковий запис в Ощадбанку, на якому буде відображена житлова субсидія у грошовій формі. Банк розраховуватиметься за одержувача субсидії з надавачами комунальних послуг. Кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Крім того, Ощадбанк щомісяця інформуватиме одержувачів субсидії SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та скільки їм залишилося доплатити за комунальні послуги.

Сім’ям, яким призначено субсидію з січня 2019 року, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комунальних послуг, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а одержувачі субсидії доплачуватимуть другу частину рахунку.

Також, для одержувачів субсидії Ощадбанком будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. 

Після закінчення опалювального сезону, суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк буде відкривати автоматично, без додаткового звернення у банк.

З травня 2019 року буде розпочато другий етап монетизації пільг та субсидій. На призначення житлової субсидії у грошовій формі матимуть право ті, хто отримуватиме її у неопалювальному сезоні.

Останній етап – з жовтня 2019 року на призначення пільг та житлових субсидій в опалювальний період.