Районна газета

ЗМІНИ У ПРИЗНАЧЕННІ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ РОЗ’ЯСНИЛИ ФАХІВЦІ УСЗН УПОВНОВАЖЕНИМ ОСОБАМ СІЛЬСЬКИХ РАД ТА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

25 січня у малому залі приміщення районної державної адміністрації відбувся навчальний семінар з уповноваженими особами сільських рад та з уповноваженими особами територіальних громад. В ході проведення семінару начальником управління соціального захисту населення - Заїкою Іриною Едуардівною, присутнім були доведені зміни щодо призначення житлової субсидії з 1 січня 2019 року з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі».

Начальником відділу грошових виплат і компенсацій - Лантух Любов»ю Іванівною проведений аналіз призначення житлових субсидій на тверде паливо та скраплений газ за 2018 рік. В своєму виступі  Любов  Іванівна наголосила на необхідності подачі якісних документів, а також розповіла про призначення субсидії  домогосподарствам  до складу яких  входять працездатні безробітні громадяни та домогосподарства, у складі яких є зареєстровані особи, які фактично не проживають.

Про порядок призначення житлових субсидій за рішенням районної комісії по розгляду звернень громадян з питань призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям субсидій та пільг для відшкодування  витрат на оплату житлово-комунальних послуг та на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг зв’язку, в окремих випадках, розповіла головний державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення - Денисенко Світлана Василівна. Також Світлана Василівна в своєму виступі зупинилася на обов’язках отримувачів житлових субсидій, зокрема коли вони повинні повідомляти управління соціального захисту населення щодо змін які відбулися, а саме: зміни у складі сім’ї члена домогосподарства, зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, у разі купівлі або іншим законним способом набуття права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм) або оплати будь-якої послуги на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень.

Головний державний соціальний інспектор нагадала про наслідки неповідомлення громадянами вищевказаних змін, що призводить до надміру перерахованих (виплачених) сум субсидії, які повертається за вимогою управління до державного бюджету України.

У ході проведення навчального семінару надані роз’яснення щодо сплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, наведені приклади по сплаті квитанцій за спожиті житлово-комунальні послуги. На всі питання, які цікавили присутніх, надані вичерпні відповіді.