Районна газета

У 36 ОТРИМУВАЧІВ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ В ОПАЛЮВАЛЬНОМУ СЕЗОНІ НАЯВНА ЗАБОРГОВАНІСТЬ З ОПЛАТИ ПОСЛУГ

Про те, хто зможе отримувати субсидію і у який формі, говорили в райдержадміністрації під час навчального семінару з уповноваженими особами сільських рад та ОТГ з питань призначення  житлової субсидії на новий термін

Про порядок призначення житлової субсидії з 1 травня 2019 року по квітень 2020 року розповіли під час заходу начальник управління соціального захисту населення Ірина ЗАЇКА та начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління Любов ЛАНТУХ.

Як повідомила Ірина ЗАЇКА, 17 квітня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 373 щодо надання житлових субсидій населенню, при цьому правила надання житлової субсидії залишились незмінними. З 1 травня субсидія буде призначатися всім субсидіантам, однак, одним вона буде виплачуватись у готівковій формі, іншим – у безготівковій формі через АТ «Ощадбанк».

«Отримуватимуть субсидію у готівковій формі ті, хто в повному обсязі сплатили за житлово-комунальні послуги та не мають заборгованості за опалювальний період. Субсидія у безготівковій формі буде призначатись у разі звернення за житловою субсидією вперше; якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить понад 5 тис. грн.; громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг (за умови погашення заборгованості); або за заявою субсидіанта, в якій обов’язково має бути зазначений мобільний телефон заявника», – повідомила  посадовець.

Любов ЛАНТУХ поінформувала, що управління соціального захисту населення здійснило автоматичне  перепризначення житлової субсидії на не опалювальний період (з 1 травня  по 30 вересня 2019 року) 2083 домогосподарствам. Всі інші заявники, які бажають отримувати житлову субсидію на неопалювальний період, повинні подати нову заяву та декларацію.

Посадовець, під час виступу, наголосила на тому, що сім’ї, які мають борг за житлово-комунальні послуги, після вирішення питання погашення заборгованості мають звернутися з заявою і декларацією, аби далі визначити умови призначення їм субсидії. Крім того, в окремих випадках – за наявності складних життєвих обставин з урахуванням обставин, що склалися, питання розглядатиме комісія, яка може прийняти рішення щодо призначення субсидії на наступний період навіть за наявності боргу (у безготівковій формі).

За словами Любові ЛАНТУХ, у 36 отримувачів житлової субсидії в опалювальному сезоні наявна заборгованість з оплати послуг у сумі, що перевищує 340 гривень. Такі  заявники будуть повідомлені про відмову в призначенні субсидії та необхідність звернення з новою заявою та документом, що підтверджують оплату послуг.

Також   присутнім повідомили про термін, на який призначається субсидія на неопалювальний період, та який період враховується при обрахуванні доходів. Так, жителям Конотопського району  визначають право на субсидію у травні і в червні. Під час призначення субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за III–IV квартали 2018 року. Житлова субсидія з початку опалювального сезону призначається на підставі доходів за I—II квартали 2019 року. Для пенсіонерів при автоматичному перерахунку доходи у вигляді пенсії враховується у розмірі нарахованої пенсії за березень 2019 року, решта доходів – за III–IV квартали 2018 року.

Головний державний соціальний інспектор зупинилася, зокрема,  на підготовці документів, що  потребують розгляду на районній комісії по розгляду звернень громадян з питань призначення і виплати державної соціальної допомоги, субсидій та пільг. Це такі отримувачі житлової субсидії як орендарі житла; внутрішньо переміщені особи, які не зареєстровані в житловому приміщенні; домогосподарства яким субсидія призначалась на фактично проживаючих в помешканні осіб; домогосподарства, в яких відбулися зміни у складі сім’ї; домогосподарства, які матимуть заборгованість більше ніж місяць, що перевищує 340 грн.; домогосподарства, де у працездатних відсутній дохід; непрацездатні непрацюючі громадяни на понаднормову площу; домогосподарства у яких наявний транспортний засіб (з дати випуску яких минуло менше п'яти років); домогосподарства, що здійснювали покупку на суму понад 50 тис. грн.

Під час проведення навчального семінару були доведені зміни до діючого законодавства, зокрема порядок  надання  та виплати  пільг для деяких категорій громадян з 1 жовтня  2019 року.