Районна газета

ВІКТОР СУЯТІНОВ: СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ ВІДДІЛЕНЬ ТЕРЦЕНТРУ ПОВИННІ ВІДПОВІДАТИ ПОТРЕБАМ ПІДОПІЧНИХ ТА ЇХ ЖИТТЄВІЙ СИТУАЦІЇ

На Конотопщині створені та успішно функціонують шість відділень  територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Конотопського району, ведуться підготовчі роботи  до відкриття першої черги ще одного – у  с.Салтикове

На сьогодні пенсіонери та одинокі непрацездатні громадяни  в таких населених пунктах району як Попівка, Соснівка, Дептівка, Великий Самбір, Кошари, Козацьке, отримують різні соціальні послуги.

«За 2016 рік 120 працівниками територіального центру, що працюють в селах району,  було обслуговано 3858 осіб. Надано 22580 соціальних послуг, з них - 3258 платних (на суму 54,5 тис.грн.)», - зазначив директор терцентру Віктор СУЯТІНОВ, доповідаючи під час інформаційної наради про підсумки роботи установи.

Найбільшим попитом у минулому році користувались послуги вимірювання тиску та медичного масажу - 10,5 тис. Сервісом перукаря скористалось  2,5  тис. осіб, прання білизни та одягу  - майже 4,0 тис.осіб., душем та  послугами робітника з комплексного обслуговування та ремонту будинків   - по 1,7 тис.осіб.

Віктор СУЯТІНОВ зауважив, що відділення терцентру стали і осередком дозвілля на селі: працюють гуртки співу, вишивання, прикладного мистецтва, здійснюється перегляд улюблених кінофільмів минулих років тощо.

Відділенням соціальної допомоги вдома за рік безоплатні послуги отримали 564 одиноких непрацездатних громадян, яких обслуговують 78 соціальних робітників. Волею долі, на старості літ, вони залишились без рідних, тому потребують посиленої уваги  від держави. Соціальні робітники  для цих осіб закуповують продукти і ліки, здійснюють доставку води, прибирання житла, приготування їхі, прання білизни ті інше.

«Завдяки роботі відділень територіального центру люди похилого віку, що мешкають на території Конотопського району, не залишаються поза увагою. Вони отримують соціальні послуги, які відповідають потребам підопічних та їх життєвій ситуації, забезпечують їх життєздатність та більш повноціннє життя”, - підсумував результати інформаційної наради Віктор СУЯТІНОВ.