Районна газета

УРЯД НАБЛИЗИВ СОЦІАЛЬНІ НОРМАТИВИ ДО РЕАЛЬНОГО СПОЖИВАННЯ ПОСЛУГ

Дане рішення жодним чином не впливає на розмір уже призначених субсидій на цей опалювальний сезон. Нові соціальні нормативи для українців застосовуватимуться з 1 травня 2017 року 

Соціальні нормативи, на які надається житлова субсидія, не відповідали реальній картині споживання тепла, газу та електроенергії. Громадяни України були свідками того, як субсидіанти в зимовий період відкривали кватирки у помешканнях задля того, щоб використати той обсяг енергоносіїв, на який їм призначалася субсидія. 

Через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювали громадян до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні (2015-2016 рр.) «переплатила» по субсидіях більш як 14,5 мільярда гривень. Щоб виправити ситуацію, впровадити стимули до ощадливого споживання енергоресурсів, Уряд наблизив соціальні норми до фактичного споживання енергоносіїв українцями. Відповідне рішення зафіксоване у постанові Кабінету Міністрів України, поінформував Міністр соціальної політики України Андрій РЕВА.

 На його переконання, енергоощадливість - більш ніж пріоритетне для країни завдання. «Ми маємо навчитися економити дорогі енергоресурси, щоб зміцнити нашу енергетичну незалежність», – наголошує Міністр. 

Згідно з рішенням Уряду з 1 травня 2017 року в Україні діятимуть такі соціальні нормативи: теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, – 0,0431 Гкал на 1кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;  електричної енергії для індивідуального опалення - 51 кВт•г на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період; природного газу для індивідуального опалення - 5,0 куб. м на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період. 

Також Уряд переглянув коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення у багатоповерхових будинках.  

За матеріалами Урядового порталу:

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249718804&cat_id=244276429