Районна газета

ДОТРИМАННЯ НОРМ ЗАКОНОДАВСТВА В ЧАСТИНІ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ - НА КОНТРОЛІ РАЙОННОЇ ВЛАДИ

У РДА проведено спільне засідання  робочих  груп з питань легалізації виплати  заробітної плати та зайнятості населення і  забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

На засідання, під головуванням  заступника голови Конотопської районної державної адміністрації ТЕТЯНИ ШЕРУДИЛО, були запрошені 10 суб’єктів господарювання Конотопського району.

Присутні члени робочих груп заслухалиінформацію Конотопського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Сумській області та доповнення Конотопської ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області щодо аналіу нарахування роботодавцями Конотопського району заробітної плати  менше мінімальної (3200 грн.),  про результати проведеної роботи, спрямованої на  виявлення фактів  «тіньової» зайнятості.

За результатами наданих роботодавцями пояснень, було виявлено, що виплата заробітної плати на рівні менше мінімального розміру, встановленого державою зумовлена рядом об’єктивних причин, зокрема: невідпрацюванням норми робочого часу, перебуванням працівників на лікарняному, у відпустках за власний рахунок тощо.

Зміни чисельності працюючих на заслуханих підприємствах незначні, характеризуються здебільшого позитивною динамікою та носять сезонний характер.

Члени робочої групи  постійно тримають вищезазначені  питання на контролі в межах наданих повноважень».

Також на засіданні  розглянули питання проведення навчання сільських селищних голів, голови Бочечківської об’єднаної територіальної громади щодо виконання повноважень, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»