Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ХТО НА КОНОТОПЩИНІ ОТРИМАЄ ПІДВИЩЕНІ ПЕНСІЙНІ ВИПЛАТИ?

Про підвищення пенсій з 01 липня 2019 року повідомила під час апаратної наради при голові РДА  начальник сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Наталія ШЕЛЮК

З 1 липня, у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1497 грн. до 1564 грн., органами Пенсійного фонду збільшено  на 4,5% мінімальні пенсії за віком, у зв’язку із втратою годувальника, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців та осіб з інвалідністю внаслідок війни, шахтарів. На 670 грн. зріс і максимальний розмір пенсій та становить 15640 грн. Дане підвищення торкнулось 56%  (17368 чол.) пенсіонерів міста Конотоп та Конотопського району.

Для людей, які мають великий стаж (жінки – 30 років і більше, чоловіки – 35 років і більше), але отримують мінімальні пенсії, як і громадяни з невеликим стажем, в наслідок низької оплати праці в свій час, Урядом встановлено державну гарантію, яка вже з 1 липня 2019 року забезпечить їх пенсію у розмірі не меншому ніж 2000 грн. На Конотопщині пенсію підвищено майже 9,5 тис. осіб даної категорії пенсіонерів. Середній розмір підвищення складає 214 грн.

Майже в двічі зростуть і мінімальні пенсійні виплати для осіб з інвалідністю внаслідок війни, аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, які досягли 85 років. У  місті та районі таких 116 осіб, середній розмір підвищення становить 3056,49 грн.