Районна газета

МИКОЛА ГОРБЕНКО: ЩОБ ПРИЙМАТИ ПОДАЛЬШІ РЕЗУЛЬТАТИВНІ РІШЕННЯ - ПОТРІБНЕ ЧІТКЕ ВИЗНАЧЕННЯ СКЛАДУ ТА ВЛАСТИВОСТЕЙ ВИКІДІВ У ПОВІТРЯ

Це можливо тільки за допомогою досліджень акредитованої лабораторії Державної екологічної інспекції у Сумській області

Про це сьогодні говорили на позачерговому засіданні районної комісії ТЕБ і НС, що відбулося в приміщенні РДА під головуванням очільника Конотопської райдержадміністрації Миколи ГОРБЕНКА при розгляді питання неприємного запаху у повітрі на території району та міста.

Встановлено, що джерелом проблемної ситуації є  скиди в бардовідстоювачи  ДП «Попівський експериментальний завод». Як зазначив голова комісії ТЕБ і НС Микола ГОРБЕНКО, щоб прийняти ефективні рішення щодо ліквідації джерела неприємного запаху, потрібно першочергово визначити склад та властивості речовин, що потрапляють в повітря, адже відсутність такої інформації може привести до невірних кроків у  вирішенні даної проблеми та нашкодити здоров’ю людей та оточуючому середовищу.

Зазначено, що до обласної екологічної інспекції  вже були направленні листи від Конотопської міської ради, Конотопської районної державної адміністрації, Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Сумській області щодо проведення лабораторних досліджень атмосферного повітря в районі полів фільтрації ДП «Попівський експериментальний завод».

На засіданні комісії вирішено вчергове звернутися до Державної екологічної інспекції у Сумській області щодо термінового виїзду на ДП «Попівський експериментальний завод» для проведення лабораторних досліджень та надання рекомендацій щодо подальших дій з усунення джерела неприємного запаху.

Довідково: За інформацією Державної екологічної інспекції у Сумській області, нею були надіслані матеріали до Державної екологічної інспекції України для подальшого їх надання на погодження проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) до Міністерства екології та природних ресурсів України на підставі зверненнь. Позаплановий захід державного нагляду (контролю) буде проведений після отримання погодження Міністерства екології та природних ресурсів України.