Районна газета

ДЕРЖАВА ПОВЕРТАЄ ГРОМАДЯНАМ ВІД 20 ДО 40% ВІД СУМИ КРЕДИТІВ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Про це відзначив начальник обласного управління житлово-комунального господарства обласного Тарас ОМЕЛЬЧЕНКО під час зустрічі з очільниками територіальних громад, керівниками сільськогосподарських та промислових підприємств Конотопського району

 

Посадовець наголосив на необхідності активного запровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності.

За його словами, на реалізацію програм пільгового кредитування населення з енергозбереження у 2015 році передбачено спрямувати 343,5 млн грн державних інвестицій, тож завдання влади – якомога ширше залучити населення до участі в програмах утеплення житла та отримання компенсацій за кредити. Для роз’яснювальної роботи з цього питання 28 серпня о 14.00 в приміщенні Конотопської  райдержадміністрації планується провести семінар для представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та представників громад і усіх бажаючих, в ході якого люди отримають детальну інформацію щодо участі в програмах кредитування і механізму отримання компенсацій.

«Якщо в минулому році середньостатистична сім’я на оплату енергоресурсів або за комунальні послуги за опалення квартири витрачала 300-600 гривень на місяць, то в сезон 2015/2016 років на опалення природним газом за новими тарифами витрачатимуть щонайменше 1000 гривень, і стільки ж – на оплату за опалення квартири в багатоквартирному будинку, - зазначив Тарас ОМЕЛЬЧЕНКО, – а запровадження заходів з енергоефективності та теплозбереження дасть можливість в кілька років знизити вартість опалення і зекономити кошти та енергоресурси».

Програма кредитів населення з енергозбереження та енергоефетивності приваблива для людей:

за встановлення котлів на альтернативному виді палива держбюджет через банки відшкодовує 20% їх вартості;

 за утеплення приміщення (придбання метало пластикових вікон, утеплення для стін тощо) – 30%;

 на заходи, проведені з енергозбереження в будинку членами ОСББ -  40%.

 Для оформлення кредиту необхідно звернутися до відділення Ощадбанку або Укргазбанку.

Він також підкреслив, що населення Сумщини проявляє активність в отриманні кредитів на проведення заходів з енергозбереження – область за цим показником займає II місце по Україні. Населення встановлює переважно якісні опалювальні прилади, що коштують 10-12 і більше тисяч гривень. Водночас особливої уваги в питаннях залучення до отримання кредитів на енергоефективність потребує сільське населення, і тому потрібна відповідна роз’яснювальна робота, щоб налагодити зв’язок людей в селах з банками в питаннях отримання зазначених кредитів.

Щодо того, чи матимуть більшу підтримку при отриманні кредитів  малозабезпечені сім’ї, Тарас ОМЕЛЬЧЕНКО повідомив, що нещодавно Прем’єр-Міністр України Арсеній ЯЦЕНЮК вів мову про збільшення державної компенсації розмірів кредитів на заходи з енергозбереження для малозабезпечених  сімей.

Крім того, посадовець наголосив на необхідності перегляду тарифів на оплату опалення в багатоквартирних будинках нашого міста, і приведення їх до належного рівня.