Районна газета

ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАХОДІВ З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ - ОДИН З ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ

На сьогодні питання енергетичної незалежності та енергобезпеки є ключовим для нашої держави, адже ціни на традиційні види палива, зокрема, на газ, у всьому світі стрімко зростають, тому вкрай актуальним постає питання щодо пошуку альтернативних видів палива, переведення котелень, що опалюють соціальні об’єкти та житлові будинки з дорогого імпортного газу на значно дешевші види палива, зокрема, на паливні брикети та пеллети. Саме таке завдання поставили Президент України та Кабінет Міністрів України перед владою на місцях. Це дозволить не лише зекономити значні бюджетні кошти, а дасть можливість нашій державі стати енергетично незалежною.

На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо розвитку альтернативної енергетики  на території Конотопського району, за сприяння голови Конотопської районної державної адміністрації Лугового О.П., голови Конотопської районної ради Боярчука А.В. наразі вичається питання встановлення на території району обладнання по випуску пеллетів, які виготовляються з відходів сільгоспвиробництва, з соломи, тирси, щепи та відходів деревообробки. Впровадження обладання, що використовує для виробництва теплової енергії альтернативні види палива, є важливим кроком у розвитку альтернативної енергетики регіону, дозволяє підтримати місцевих виробників альтернативних джерел енергії та скоротити використання природного газу. Завдяки даному обладнанню, в районі буде можливо скоротити на 50% споживання газу котельнями, перевівши їх на значно дешевші альтернативні види палива.

Крім того, за сприяння районної влади вирішується питання щодо заміни застарілих опалювальних котлів в навчальних закладах району на сучасні, які працюють на альтернативних видах палива. Використовуване даними котлами паливо – відходи деревини, дрова, паливні брикети, торфяні брикети - є надійною альтернативою природному газу. Сучасні технології, використовувані в даних котлах, дозволяють забезпечити високу теплову потужність при менших затратах палива.

Підприємствами району також активно впроваджуються заходи, спрямовані на ефективне використання паливно-енергетичних матеріалів, зокрема, проведено заміну традиційних ламп розжарювання на сучасні, енергозберігаючі, утеплено фасади та замінено вікна на енергозберігаючі склопакети. Завдяки вжитим заходам економія енергоносіїв та бюджетних коштів склала від 10 до 15%. Під час реалізації  програми освітлення населених пунктів Конотопського району на 2012-2015 роки встановлються лише сучасні енергозберігаючі світильники та багато тарифні прилади обліку, що забезпечує додаткову економію як електроенергії, так і бюджетних коштів.

Також за рахунок «зелених інвестицій» у рамках «Кіотського протоколу» у 2-х навчально-виховних закладах району – Дубов’язівському НВК та та Козачанського НВК розпочато впровадження заходів з енергозбереження.