Районна газета

РЕАЛІЗАЦІЯ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РАЙОНУ

Ці питання винесено на розгляд громадської ради при Конотопській райдержадміністрації

Під час останнього в цьому році засідання представники громадськості району разом із присутніми керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації підбивали підсумки  року, що минає, та робили прогноз на 2019 рік.

Одним із перших розгянули питання щодо результативності  роботи органів виконавчої влади за різними напрямками надання допомоги учасникам АТО (ООС) та їх сім’ям за поточний період. Начальник управління соціального захисту населення Конотопської РДА зазначила, що  у Конотопському районі наразі проживає 222 особи, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (з них: 220 - учасники бойових дій, 2 інваліди війни). Окрім того, 4 особам, встановлено право на пільги, як члену сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни. Всі вони отримують допомогу, гарантовану державою. При цьому не залишаються осторонь і органи місцевого самоврядування. Селищною та сільськими радами району, крім Пекарівської та Попівської сільських рад, відповідно до місцевих програм у 2018 році надана матеріальна допомога 146 учасникам АТО, загальний розмір допомоги -  184,0 тис.грн.

З метою надання допомоги на належному рівні районною владою здійснюється постійний моніторинг потреб  і проблем, з якими зіткаються сім’ї демобілізованих учасників АТО. За словами директора районного ЦСССДМ Ірини КУЧУК, протягом 2018 року соціальними фахівцями Центру було охоплено 98 осіб, здійснено 22 акти оцінки потреб дитини та сім’ї.

Затим начальники відділу економічного розвитку та торгівлі Надія ОЛІЙНИК та фінансового управління Надія КРИВЧЕНКО презентували членам громадської ради проекти Програми економічного і соціального розвитку Конотопського району на 2019  та  проекту бюджету Конотопського  району на 2019 рік. Як наголосила головний економіст району, публічне  представлення Програми економічного і соціального розвитку Конотопського району на   2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки головою Конотопської райдержадміністрації  заплановано на 21 грудня під час засідання районної Ради регіонального розвитку.

Цікавились представники громадськості і перебігом в районі реформи децентралізації влади, адже поряд з двома вже функціонуючими громадами: Бочечківською та Дубовязівською ОТГ, залишаються ще 20 сільських рад, що працюють у старому форматі.  Надія ОЛІЙНИК повідомила присутнім про рішення переважної більшості сільських голів  до створення ще однієї великої об’єднаної територіальної громади в районі.

Члени громадської ради при Конотопській райдержадміністрації розглянули орієнтовний план проведення райдержадміністрацією консультацій з громадськістю у 2019 році, що представила завідувач сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату РДА Наталія ВАСИЛЬЧЕНКО.  Посадовець нагадала присутнім, про те, що в лютому 2019 року спливає термін повноважень цього складу громадської ради  та необхідності створення ініціативної групи з організації підготовки та проведення установчих зборів з метою дотримання порядку формування нового складу громадської ради.  Представники громадськості погодили склад ініціативної групи, який буде затверджено розпорядженням голови Конотопської райдержадміністрації.