Районна газета

РОБОТА МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ

Представники Громадської ради при Конотопській РДА взяли участь в засіданні у форматі "круглого столу" медичних працівників району, що організував Центр первинної медико-санітарної допомоги

Присутні на засіданні обговорили презентований Міністерством охорони здоров’я України законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Це перший і головний закон медичної  реформи, що встановлює єдині для всіх правила  та визначає як саме  працюватиме система охорони здоров’я, як  кошти йтимуть за пацієнтом  (тобто запровадження персоналізованих виплат) та як розподілятимуться страхові внески громадян.

Метою закону є створення нового механізму фінансування медичних послуг та ліків за рахунок бюджетних коштів через систему державного солідарного медичного страхування. Закон змінить головне: держава розпочне прямі виплати лікарням та приватним практикам за конкретні медичні випадки, які стались із конкретними людьми за рахунок «страхових внесків» громадян.

Головний лікар Центру Анатолій МАНЯК акцентував увагу на роз’ясненні поняття Державного гарантованого пакету медичних послуг. Даний пакет досить широкий і концептуальний, включатиме в себе послуги, які будуть надані безкоштовно (екстрена медична допомога, первинна медична допомога, паліативна медична допомога) та спеціалізовану медичну допомогу (послуги, які не належать до ургентних та таких, що надаються у випадках, коли існує загроза життю, будуть покриватися державою й пацієнтом.).

Учасники „круглого столу” не залишили поза увагою і актуальні питання сьогодення сільської медицини,   надання якісної медичної допомоги населенню району.