Районна газета

ГРОМАДСЬКА РАДА ЯК МЕХАНІЗМ ЗАЛУЧЕННЯ ГРОМАДЯН ДО УЧАСТІ В УПРАВЛІННІ ДЕРЖАВНИМИ СПРАВАМИ

22 грудня відбулося чергове засідання громадської ради при Конотопській районній державній адміністрації

На розгляд  та обговорення засідання, що було проведено у форматі «круглого столу»,  були винесені наступні питання: Проект Програми економічного і соціального розвитку Конотопського району та  проект бюджету Конотопського  району на 2018 рік; формування спроможних територіальних громад на території Конотопського району; орієнтовний план проведення Конотопською районною державною адміністрацією консультацій з громадськістю у 2018 році.

Начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Надія ОЛІЙНИК ознайомила членів громадської ради з основними прогнозованими показниками соціально-економічного розвитку району на 2018 рік та визначила основні сфери, які потребують першочергової уваги. Начальник фінансового Конотопської РДА Надія КРИВЧЕНКО доповіла про проект районного бюджету на 2018 рік, зазначивши, що особливістю цьогорічного планування стало те, що в районі розроблено районний бюджет, 20 сільських бюджетів  та бюджетів двох об’єднаних громад.

Присутній на засіданні голова Конотопської райдержадміністрації Микола ГОРБЕНКО разом з Надією ОЛІЙНИК поінформували присутніх про процеси децентралізації влади, що тривають у районі. Перспективний план формування спроможних громад Конотопщини, перші вибори в Бочечківській ОТГ та Дубов’язівській ОТГ, чим живуть зараз новоутворенні громади і які напрями співпраці з – всі ці питання цікавили присутніх членів громадської ради. Жваві обговорення викликало питання подальшого об’єднання громад у районі.

Членами громадської ради розглянуто орієнтовний план проведення Конотопською районною державною адміністрацією консультацій з громадськістю у 2018 році. Як зазначила голова ради Любов БІРОВА, консультації з громадськістю повинні проводити всі структурні підрозділи райдержадміністрації, а громадськості району бути більш активними в управлінні державними справами. Це дозволить підвищити ступінь залучення громадськості та перейти від консультування до діалогу та партнерства між активною частиною суспільства та органами виконавчої влади.