Районна газета

ЗА «КРУГЛИМ СТОЛОМ» ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЧОРНОБИЛЬЦІВ

25 квітня 2018 року о 10.00 год. під головуванням заступника голови Конотопської районної державної адміністрації Тетяни ШЕРУДИЛО відбулося засідання у форматі «круглого столу»

Тема засідання: «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та виконання програм за рахунок державного, обласного та районного бюджетів» з нагоди 32-ї роковини Чорнобильської катастрофи.

Обговорити дане питання зібралися у малому залі РДА  члени громадської організації «Конотопська міськрайонна у Сумській області організація інвалідів та ветеранів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» на чолі з заступником голови Леонідом СИДОРЕНКОМ, член громадської ради при Конотопській РДА Любов РЯБУХА, фахівці управління соціального захисту населення райдержадміністрації, ЗМІ.        

Як зазначила Тетяна ШЕРУДИЛО, двадцять шостого квітня вся Україна і світ відзначає 32-гу роковину з дня аварії на Чорнобильській АЕС, але питання соціального захисту громадян,  які постраждали внаслідок продовжує бути актуальним і є одним із головних завдань управління соціального захисту населення.

Заступник начальника управління – начальник відділу організаційної роботи та управління персоналом Ірина ЄФРЕМЕНКО наголосила, що всі грошові компенсаційні виплати чорнобильцям, а їх відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» близько 50 видів, провадяться за кошти Державного бюджету.

Посадовець детально проаналізувала всі основні аспекти роботи Управління в даному напрямку. Зазначено, що протягом звітного року управлінням нараховано компенсацій та допомог постраждалим громадянам району на суму 158,2 тис. грн. На проведення компенсаційних виплат учасникам ліквідації та постраждалим від Чорнобильської катастрофи на 2018 рік з Державного бюджету передбачені кошти в сумі 349,4 тис. грн. За 4 місяця 2018 року всього виплачено коштів на суму 152,4 тис. грн., з них: за надання додаткової відпустки громадянам – 11,3 тис. грн., компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян – 116,8 тис. грн., допомоги на оздоровлення громадян – 15,07 тис. грн., компенсації вартості путівки санаторно-курортним закладам чи закладам відпочинку, шляхом безготівкового перерахування грошової допомоги для оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи- 6,822 тис. грн., грошової компенсації, у розмірі середньої вартості путівки в Україні, замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2,405 тис. грн.

Проводиться відшкодування коштів за надані послуги зубопротезування, безкоштовні та пільгові рецепти громадянам району. На 2018 рік на дані послуги по Конотопському району передбачені кошти в сумі 102,5 тис. гривень. За 4 місяці 2018 року відшкодовано 34,4 тис. грн.: з них за пільгові рецепти відшкодовано коштів на суму 22,9 тис. грн., за надані послуги зубопротезування відшкодовано коштів на суму 11,5 тис. грн.

          Леонід СИДОРЕНКО, говорячи про фінансову підтримку громадської організації зазначив, що у 2018 році рішенням Конотопської районної ради сьомого скликання від 23.12.2016 «Про Програму соціального захисту населення на 2017-2021 роки» (зі змінами від 22.12.2017 року) забезпечено фінансову підтримку  громадської організації «Конотопської міськрайонної у Сумській області організації інвалідів та ветеранів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», всього на суму 10,0 тис. грн.

В управлінні знаходиться на обліку 136 осіб, яким надаються пільги, передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». З початку року нараховано пільг з оплати: житлово-комунальних послуг на суму 45,8 тис.грн.; на придбання твердого палива - 14 чол. на загальну суму 17,1 тис. грн.

Як зазначив представник ГО, сьогодні у районі проживає 423 чорнобильці, серед них: 12 осіб - 1А категорії; 94 чол. - 2А, 52 чол. – 3А, 36 чол. - 2Б, 140 чол. - 3Б, 8 - вдів, 81 дитина. Всі вони відчувають соціальну підтримку з боку держави та районної влади.

Присутні також обговорили організаційні питання участі у заходах, що пройдуть в районному центрі 26.04.2018 на меморіальному комплексі ліквідаторам і постраждалим від аварії на ЧАЕС .