Районна газета

ПРЕДСТАВНИКИ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЗАХОДАХ, ПРИУРОЧЕНИХ ДНЮ СКОРБОТИ І ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ

Вчора, в день 77-ї річниці з вторгнення нацистських загарбників на територію нашої країни в 1941 році і початку визвольної війни, на узліссі, в хуторі Таранський,  відбулось перепоховання останків загиблих військових, які захищали і визволяли нашу землю від ворога

Участь у заході взяли керівництво райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування Вирівської громади, голова громадської ради при Конотопській РДА Любов БІРОВА, представники громадських організацій Конотопщини: отаман Конотопської козачої січі Олександр КРАВЧЕНКО з групою козаків, ветерани Збройних сил України та МВС, чорнобильці, військовослужбовці і духовий оркестр 58-ї ОМПБр, активісти та сільська молодь.

Як повідомив Олександр ЄВТУШЕНКО, голова конотопської Громадської військово-патріотичної пошукової організації «Останній рубіж», у ході пошукової роботи їх організації, а також пошукових загонів «Гвардієць» і «Повернення» з міста Суми в Конотопському, Шосткінському, Краснопільському і Сумському районах було виявлено останки 4 військовослужбовців Червоної Армії, які загинули, захищаючи рідну землю у вересні 1941 року, і останки 12-и бійців, які визволяли Батьківщину у вересні 1943 року.

 «Встановити особи бійців не виявилось можливим, оскільки документи, одяг стліли, при них були виявлені лише каски, саперні лопати, кожані ремені, взуття. Вони були знайдені на місцях своєї гибелі – деякі в окопах, інші – при зміні бойової позиції. Вдалось встановити, що шестеро з них належали до 40-ї і 38-ї армій Воронізького фронту», - зазначив голова сумського пошукового загону «Гвардієць» Дмитро ЯЩЕНКО.

Тимчасово виконуючий обов’язки голови РДА Андрій САХНО висловив слова поваги і вдячності пошуковцям: «Нація відбувається тоді, коли ми шануємо і поважаємо своїх героїв, які віддали своє життя за визволення нашого рідного краю, нашої Вітчизни. Тому саме пошукові загони виконують велику справу, щоб солдати-визволителі були поховані належним чином з військовими почестями. Сьогодні триває війна на Південному Сході нашої країни, де також гинуть військові і мирні люди. І залишається побажати, щоб вона якнайшвидше закінчилася».

Про спогади початку війни розповів Михайло КАЗАРЦЕВ, голова організації ветеранів війни та праці. Заупокійну молитву по загиблим прочитав протоієрей Ігор, настоятель Свято-Покровської церкви, що у с. Вирівка.

Бійці трьох пошукових загонів Сумської області перепоховали останки тіл на узліссі хутора Таранський біля пам’ятника «Воїнам 5 повітряно-десантної бригади, які загинули у вересні 1941 року в боях за Батьківщину».

Під час поховання пролунав військовий салют зі стрілецької зброї, а присутні вшанували жертв війни покладанням вінків і квітів на курган невідомим загиблим визволителям.