Районна газета

РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ТА ПРОХОДЖЕННЯ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ В РАЙОНІ

Ці основні питання розглянули сьогодні на черговому засіданні громадської ради при Конотопській райдержадміністрації

Присутніх на засіданні  представників громадськості першочергово цікавило питання процесу реформ, які відбуваються в освітній та медичній галузях району. Тому, головний освітянин району Микола Вербняк зупинився на тонкощах впровадження у районі нового формату  навчання  в початковій  ланці  для 125 першокласників - «Нова українська школа», обсягах, джерелах фінансування та матеріальному оснащенні НУШ, підбив підсумок проведення оздоровчої кампанії та розповів про стан підготовки до осінньо-зимового періоду.

«На потреби для НУШ використано 2 944 014,00 грн., з них кошти: державного бюджету - 504 276,00 грн.; районного бюджету - 2 177 789,00 грн.; субвенції сільських рад - 261 949,00 грн.», - зазначив начальник освіти. Посадовець поінформував членів громадської ради саме на що були витрачені кошти, а саме  про матеріально-технічне забезпечення навчального процесу та класів.

Про те, як проходить медреформа в Конотопському районі, доповів головний лікар КНП «Центр ПМСД» Анатолій МАНЯК. Зокрема зазначено, що галузь охорони здоров’я району пройшла всі основні етапи реформування: медичні заклади первинної ланки району  повністю комп'ютеризовані, а матеріально-технічне забезпечення приведено у відповідність до Табелю технічного оснащення. Центр під'єднаний до електронної системи охорони здоров'я  та є автономним закладом - Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району» Конотопської районної ради.

Фахівці  медичних закладів Центру активно долучились до національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї»: вже більше половини населення району визначились зі своїм сімейним лікарем. КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради підписало угоду з  Національною службою здоров’я про медичне обслуговування населення Конотопського району за програмою медичних гарантій, а отже уже з жовтня 2018 р. фінансування районних закладів охорони здоров’я буде здійснюватися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Медзаклади почнуть отримувати оплату за надання медичних послуг від НСЗУ.

Враховуючи те, що вже залишився один місяць до впровадження нового механізму фінансування медзакладів району, члени громадської ради висунули пропозицію більш активно здійснювати інформування населення про необхідність прискорення процесу визначення свого сімейного лікаря та заключення з ним угоду, залучаючи до цього засоби масової інформації та офіційний сайт Конотопської РДА.

Підсумовуючи результати засідання голова громадської ради Любов БІРОВА відмітила позитивну динаміку в сфері реалізації освітньої та медичної реформи в районі. «Є окремі питання, котрі вирішуються в робочому порядку, але загалом у районі створені належні умови для здобуття якісної освіти та отримання якісних медичних послуг», - підсумувала  Любов БІРОВА.