ЗАТВЕРДЖЕНА СХЕМА ПЛАНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ
Відділом містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства Конотопської райдержадміністрації ведеться дієва робота щодо забезпечення містобудівною документацією району
У 2019 році затверджена схема планування території Конотопського району, робота над розробленням якої велась впродовж трьох років.
Починаючи з 2015 року розроблено 11 генеральних планів наступних населених пунктів: сел.Питомник, сел.Заводське, с.Привокзальне, с.Духанівка, с.Анютине, с.Бережне, с.Соснівка, с.Сахни, с.Бочечки та с.Козацьке, с.Шаповалівка. Затвердженні 5 детальних планів території земельних ділянок.
Робота по розробленню містобудівної документації на території Конотопського району продовжується і сьогодні. Так, протягом 5 місяців 2019 року, органами місцевого самоврядування, замовлено для розроблення 9 генеральних планів населених пунктів: Бондарі, Хижки, Новомутин, Шевченкове, Торговиця, В’язове, Жигалівка, Совинка, Червоний Яр.
Пропозиції генерального плану відображаються на топографiчнiй основі, тому протягом попередніх років ведеться дієва робота в цьому напрямку. Протягом попередніх років розроблені топографічні основи 25 населених пунктів Конотопського району. Зараз в процесі розроблення знаходяться 5 топографічних зйомок населених пунктів: Вирівка, Таранське, Лісогубівка, Пекарі, Карабутове.
У приміщенні райдержадміністрації постійно проводяться наради з представниками проектних організацій, головами селищної та сільських рад, підприємствами та організаціями Конотопського району з приводу розроблення містобудівної документації. Під час засідань розглядаються проекти генеральних планів, які знаходяться в стадії розроблення.
Так, 5 червня 2019 року, відбулась зустріч головного архітектора проектної організації «Фішер – Архітектори та Інженери» з представниками місцевого самоврядування та організацій району щодо розгляду проектів генеральних планів населених пунктів Шевченківської, Бочечківської та Вирівської сільських рад. Під час розроблення містобудівної документації враховуються не тільки державні інтереси, а й інтереси сільськогосподарських підприємств, громадських організацій тощо, тому на зустрічі обговорювались питання конкретних принципових рішень забезпечення санітарного й епідемічного благополуччя населення, прогнозування потреб у територіях для розміщення житла, громадського обслуговування, виробництва, рекреаційних і оздоровчих установ, транспорту i комунікацій, інженерного обладнання, озеленення i благоустрою, комунального господарства, забезпечення охорони навколишнього середовища, культурної спадщини й визначення засобів задоволення цих потреб, визначення пріоритетних і допустимих видів використання й забудови території та їх взаєморозмiщення, встановлення обмежень на певні види використання території згідно з вимогами законодавства, будівельних, санітарних, екологічних та інших державних норм.
Розроблена та затверджена містобудівна документація оприлюднюється на офіційному веб-сайті Конотопської районної державної адміністрації. У відкритому доступі розміщені графічні матеріали, аналітичні довідки та стратегічна екологічна оцінка розробленої містобудівної документації.
Відкритий доступ до повної версії генеральних планів допомагає: громадянам - бути більш обізнаними про власне село/селище, а отже брати активну участь у вирішенні його проблем; майбутнім інвесторам - краще зрозуміти бізнес-можливості населеного пункту, а новим мешканцям – осягнути рівень привабливості території для проживання.
Довідково: Генеральний план є найважливішим документом у сфері містобудування, який затверджується органами місцевого самоврядування та визначає розвиток населеного пункту на найближчі 15-20 років. Генеральний план за своїм змістом є документом, який містить інформацію, що становить суспільний інтерес і є важливою для широких кіл громадськості. Такі питання, як: визначення допустимих видів забудови територій, забезпечення охорони навколишнього середовища, збереження культурної спадщини, виділення територій для розміщення житла тощо – є пріоритетними для життєдіяльності громади кожного села. За формою подання інформації генеральний план включає текстові та графічні матеріали, виконані у встановленому масштабі.