Районна газета

З ТОНКИМ ЛЬОДОМ НЕ ДО ЖАРТІВ!

Як повідомив головний державний інспектор Сумирибоохорони Григорій БІЛОУС, потрібно засвоїти, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження на льоду

 

Слід пам’ятати про заходи безпеки на льоду: не пробивати поруч багато лунок, не збиратись великими групами на одному місці, не ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, завжди мати під рукою міцну мотузку 12-15 метрів, тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.

У тому випадку, коли людина провалилась під лід, потрібно широко розкинути руки по краях льодового пролому та утримуватись від занурення з головою. Необхідно намагатись не обламувати  краї льоду, без різких рухів вибираючись на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягуючи на поверхню ноги.

Шановні громадяни! Якщо на Ваших очах на льоду провалилася людина, підкладіть під себе лижі або дошку і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.