Районна газета

У КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ СИТУАЦІЯ З АЧС ПОВНІСТЮ КОНТРОЛЬОВАНА

ТериторіяКонотопського району є зоною нагляду по африканській чумі свиней

У зв’язку із випадком захворювання на африканську чуму свиней у Шостці, перший заступник голови райдержадміністрації Андрій САХНО провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Конотопській райдержадміністрації, де обговорено оперативну інформацію і затверджено заходи щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання в Конотопському районі.

Також поновлено роботу з депопуляції (відстріл) дикого кабана на всій адміністративній території району та навколо населених пунктів, щоденні обстеження єгерською службою мисливських угідь на предмет виявлення хворих або загиблих тварин.

Голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Конотопській районній державній адміністрації Андрій САХНО підкреслив, що наразі ситуація щодо захворюваності на АЧС знаходиться під пильним контролем, але спеціальної профілактики цього захворювання в світі не існує, тому, у разі виявлення підозрілих випадків, діють відповідно до розробленої інструкції. Визначаються межі епізоотичного осередку, загрозливої зони, зони нагляду та розпочинається виконання заходів із ліквідації хвороби в самому осередку. Проте, чи не головним заходом безпеки, за словами посадовця, залишається дотримання господарями свійських тварин елементарних санітарно-гігієнічних правил. Серед них - заборона доступу інших людей до приватних господарств, застосування дезкилимків, утримання від вигулу свиней тощо. І, звичайно, належна інформаційно-роз’яснювальна робота.