Районна газета

НЕДОПУЩЕННЯ ПОШИРЕННЯ АЧС НА ТЕРИТОРІЇ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ

Про це сьогодні йшла мова на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК)  при Конотопській райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови Андрія САХНА

В.о начальника  управління Держпродспоживслужби в Конотопському районі, секретар Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Олександр ГАРБУЗ доповів присутнім про виникнення АЧС у домогосподарстві  села Попівка.

Робочою групою швидкого оперативного реагування проведено відповідні заходи, відібрано біоматеріал, що був направленний на лабораторні дослідження в Сумський філіал ДНДІЛДВСЕ та для остаточного підтвердження діагнозу  -  в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.  

У зв'язку з підтвердженням діагнозу на АЧС та з метою ліквідації спалаху і недопущення розповсюдження захворювання, ДНПК вирішила оголосити територію населеного пункту с. Попівка, Попівської сільської ради неблагополучною щодо АЧС і встановити карантин. Встановлено межі:

- епізоотичного осередку - територію населеного пункту с. Попівка Попівської сільської ради;

 - зони захисту -  адміністративну територію Попівської сільської ради (с.  Селище), с. Вирівка, с. Питомнік Вирівської сільської ради; с. Привокзальне Шаповалівської сільської ради;

- зони нагляду -  решту  адміністративної території Конотопського району.     (Клопотати перед міськвиконкомом м. Конотоп, щодо визначення адміністративної території останнього, як зони захисту, так як місто територіально межує з епізоотичним осередком.)

Комісія також затвердила План  заходів  з  ліквідації  та  недопущення   поширення  африканської чуми свиней в Конотопському районі, зокрема, постановила вирішити питання щодо виділення коштів з районного  бюджету для проведення заходів з ліквідації наслідків спалаху захворювання, в тому числі відшкодування майнової шкоди (збитків) населенню за вилучене поголів’я свиней у вигляді компенсації.