Районна газета

ВЛАДА ТА ГРОМАДСЬКІСТЬ РАЙОНУ ЗАНЕПОКОЄНІ ЕКОЛОГІЧНИМ СТАНОМ РІЧКИ ЄЗУЧ

На цьому наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Андрій САХНО  на  вчорашньому засіданні комісії ТЕБ і НС

Екологічний стан річки Єзуч у місці скиду стічних вод з очисних споруд КП ВУВКГ (м.Конотоп) став одним з питань, що були винесені на обговорення членів комісії ТЕБ І НС.

Перед присутніми виступив лікар загальної гігієни Конотопського міськрайонного віділу ДУ ”Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України” Костянтин ЗЕНЧЕНКО, який поінформував про результати проведених лабораторних досліджень води р. Єзуч у районі села Сарнавщина від 23.09.2016  до скиду та після скиду стічних вод з очисних споруд  КП  ВУВКГ.

  „Екологічний стан р. Єзуч  залишається незадовільним, що свідчить і про неефективну  роботу очисних споруд  КП ВУВКГ. Воду з річки не можна використовувати для культурно-побутових потреб населення. Для вирішення питання екологічного стану річки Єзуч потрібні значні кошти”, - зазначив Костянтин ЗЕНЧЕНКО.

Запрошений на засідання районної комісії ТЕБ і НС начальник управління ЖКГ Конотопської міської ради Микола ПАВЛЮЧЕНКО відповів на питання членів комісії щодо дій міської влади з вирішення проблеми  неефективної  роботи очисних споруд  КП ВУВКГ.

Члени комісії запропонували Конотопському міськрайонному віділу ДУ ”Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України” зробити дослідження води ріки Єзуч на межі входження річки на територію м. Конотоп. Основна мета – встановити інших можливих забруднювачів річки та оцінити якість роботи очисних споруд КП ВУВКГ.

Також комісією прийнято рішення направити письмове звернення  до Конотопської міської ради щодо надання в місячний термін до районної комісії ТЕБ і НС пропозицій по вирішенню питання реконструкції очисних споруд КП ВУВКГ, які обслуговують тільки жителів міста Конотоп, але територіально розташовані на землях Конотопського району поблизу с. Сарнавщина.