Районна газета

ЗА КРАДІЖКУ ОЛИВИ «ТРАНСФОРМАТОРНИМ ТЕРОРИСТАМ» ЗАГРОЖУЄ КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Голова райдержадміністрації Микола ГОРБЕНКО у режимі відеоселекторного зв’язку взяв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сумської області

Під час комісії особливу увагу було звернуто на ситуацію відсутності електропостачання у селах Кам’яне та Селище Лебединського району, що сталася внаслідок виходу з ладу обладнання, що живить електрикою - невідомі позливали з трансформаторів мастило.

За інформацією ПАТ «Сумиобленерго», всього невідомі пошкодили 6 трансформаторів, зливши з них понад тисячу літрів оливи. Через це відбулося аварійне відімкнення електроенергії. Без світла залишились 250 будинків, а це - 550 чоловік.

У поліції за фактом пошкодження трансформаторних підстанцій відкрили кримінальне провадження – стаття «Крадіжка». За що зловмисникам може загрожувати штраф  від 8,5 тис. грн. до позбавлення волі строком до 3 років.

«Перш за все, повинні бути пильними місцеві жителі та свідомі громадяни, оскільки більшість випадків незаконного пошкодження трансформаторів відбувається вдень. Представляючись працівниками ПАТ «Сумиобленерго»,  невідомі особи безперешкодно порушують закон. Тому при виявленні підозрілих осіб потрібно негайно телефонувати за номером 102», - наголосив директор Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Олександр МИЛАШ.

Під час засідання також обговорювалися питання підготовки місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування до дій в осінньо-зимовий період 2017-2018 років та стану утримання джерел протипожежного водопостачання.

Рішенням комісії затверджено комплексний план заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Сумської області в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.