Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР ПРОЕКТУ «ВЧИМОСЯ ЖИТИ БЕЗ КОРУПЦІЇ»

У малому залі РДА для представників структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради, селищних та сільських голів проведено семінар проекту «Вчимося жити без корупції»

Керівник проекту, голова місцевого осередку Міжнародної громадської організації «Міжнародний комітет сприяння боротьби з корупцією та тіньовою економікою» у Сумській області Дмитро МАЛЬЦЕВ відзначив, що мета проекту -  виховання антикорупційної свідомості у жителів Сумської області для подолання корупції в суспільстві.

Проектом планується охопити молодь ВНЗ, представників державної влади, громадського сектору та пересічних мешканців області. Очікуваний результат: сформована особистість, яка наділена знаннями про небезпеку, що представляє собою корупція для добробуту суспільства і безпеки держави, що не бажає миритися з проявами корупції. Особистість, яка бажає і здатна усунути корупцію.

У ході виступу доповідач зупинився на роз’ясненні Закону України «Про запобігання корупції», зокрема, таких понять, як «потенційний конфлікт інтересів»; «суб’єкти декларування»; «члени сім’ї» особи, яка подає декларацію; «виборні особи» тощо. А також - відповідно до глави 13-ї Кодексу України «Про адміністративні порушення», пов’язані з корупцією.

Начальник відділу правопросвітництва Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Валентина ВОЛІК розповіла про наслідки корупційних дій, критерії впливу на зменшення рівня впливу корупції, розширення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції, що робить суттєвий крок до зниження рівня корупції.

Крім того у ході семінару розглядались практичні аспекти застосування корупційного законодавства; відбулась робота в групах для вирішення ситуаційних завдань.