Районна газета

«Дитячі» міліціонери працюють у посиленому режимі

Аби протидіяти дитячій бездоглядності, боротися зі злочинами та правопорушеннями, що скоюють неповнолітні та злочинністю відносно них, протистояти негативним явищам, які пов’язані з дітьми, конотопські міліціонери постійно проводять різноманітні профілактичні відпрацювання.

Дедалі гостро у нашому суспільстві постає проблема пияцтва та тютюнопаління серед дітей. За міліцейською статистикою, кожен десятий підліток, що скоїв злочин, знаходився у стані алкогольного сп’яніння. Саме тому особливу увагу правоохоронці приділяють заходам, які спрямовані на недопущення продажу неповнолітнім спиртного, у тому числі пива, слабоалкогольних напоїв і цигарок.

Зокрема, під час весняних канікул, коли підлітки були надані самі собі та могли потрапити у неприємності, а іноді й у трагічні ситуації, правоохоронці працювали у посиленому режимі. «Дитячі» міліціонери перевіряли неблагонадійні сім’ї, проводили профілактичні бесіди з батьками, які приділяють недостатньо уваги вихованню своїх дітей, відпрацьовували розважальні заклади.

Так, під час проведення рейду по торговельним об’єктам Конотопа, правоохоронці виявили два факти продажу неповнолітнім тютюнових виробів та спиртного. Зокрема в одному з магазині продавчиня продала 16-річному юнакові пачку цигарок, а в іншому торговельному павільйоні 17-річний конотопець купив банку пива. Отже тепер обидва продавці магазинів за свої протиправні вчинки відповідатимуть перед законом.

Днями, відпрацьовуючи одне з сіл Конотопського району, міліціонери затримали четвірку молодих чоловіків, які розпивали спиртні напої у громадському місці. Поміж молодиків був і 17-річний юнак, який вживав спиртне. Правоохоронці склали адміністративні протоколи на дорослих за доведення  неповнолітнього до стану сп’яніння, а юнак був поміщений до міського притулку.

Окрім цього, під час проведення цих заходів, працівники відділення кримінальної міліції у справах дітей встановили особу неповнолітнього конотопця, учня одного з професійних училищ міста, який кілька тижнів тому шахрайським шляхом заволодів мобільним телефоном свого одногрупника.  Як стало відомо, підозрюваний попросив телефон у товариша, аби послухати музику. Але віддавати не збирався, натомість того ж дня здав мобільний до ломбарду. Тепер відносно малолітнього шахрая розпочату кримінальне провадження, триває слідство.  

«Проведення таких відпрацювань вкрай необхідне не лише співробітникам міліції, а й всьому суспільству в цілому, - зауважив  в.о. начальника Конотопського міськвідділу міліції Сергій КУРОЧКА, - адже тільки спільними зусиллями ми зможемо протистояти зростанню дитячої злочинності та недопущенню втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність».