Районна газета

15 квітня своє професійне свято відзначають працівники карного розшуку

Карний розшук – один із основних підрозділів міліції, особливий. Його співробітники  у форменому одязі на завдання не ходять, намагаються не привертати до себе увагу. Вони виконують безліч важливої роботи – розкривають тяжкі та особливо тяжкі  злочини, розшукують і затримують вбивць, грабіжників, квартирних крадіїв та інших правопорушників закону, встановлюють місця знаходження безвісті зниклих людей, розкривають злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків та зброї. З фільмів ми бачимо як швидко, красиво й легко опера справляються з робочими моментами, у реальному житті все навпаки – ризик, постійне нервове та психологічне навантаження, хронічна втома.

Сьогоднішня наша розмова - з начальником сектору карного розшуку Конотопського міського відділу міліції, майором міліції Вадимом Зябровим, який працює в органах внутрішніх справ вже 14 років. Увесь цей час оперативник безперечно відданий своїй справі.

Отже, працювати в Конотопський міськрайвідділ міліції молодий офіцер прийшов  у 2003 році після закінчення Донецького юридичного інституту. Лейтенант був призначений на посаду оперуповноваженого карного розшуку. Згадуючи ті роки, Вадим каже, що тоді працювати було значно важче, ніж зараз. Все було новим, не вистачало досвіду, професійних навичок, але це ні в якому разі не вплинуло на бажання працювати. Навпаки труднощі загартовували молодого оперативника. Такої завзятості не могли не помітити й керівники. Тож майже з перших днів служби доручали Вадиму розкриття серйозних злочинів. І Вадим не підводив – чесно і сумлінно виконував усі поставлені завдання. За що не одноразово  нагороджувався керівництвом Управління МВС.

Велику підтримку і допомогу Вадим отримував від старших колег, які завжди були поряд і могли вчасно підказати необхідну інформацію. Звісно з часом прийшли і вміння, і досвід. А через десять років служби  в карному розшуку В.Зябров був призначений на посаду начальника цього ж сектору. «Роботи додалося та й труднощів не меншає, - розповідає, посміхаючись, керівник, - але бажання служити людям не зникло. Навпаки, коли бачиш наше життя з іншого, кримінального  боку, хочеться зробити так, щоб винні були покарані, а законослухняні громадяни жили в мирі і спокої».  

Про те, чому обрав саме цей напрямок роботи у міліції, Вадим Григорович говорить, що це його покликання. Із самого дитинства він мріяв про роботу сищика, дуже подобалося  дивитися й фільми про Шерлока Холмса, Глєба Жиглова та Володю Шарапова. Тож, закінчивши школу, не задумуючись вступив до ВУЗу системи МВС. Окрім цього, у 2011 році В.Зябров  закінчив Національну академію внутрішніх справ України. Говорить, що можливо колись в старості, буде викладати у навчальному закладі юридичну дисципліну і згадувати службу в ОВС, а поки що робота на першому плані.

Нині штат працівників карного розшуку нараховує 13 осіб, оперативники плідно співпрацюють з усіма службами правоохоронних органів, беруть активну участь у різноманітних відпрацювання, що проводяться на території обслуговування. З початку року конотопські оперативники під чітким керівництвом Вадима Зяброва розкрили майже 100 злочинів. А це означає лише одне -  співробітники сектору карного розшуку Конотопського міськвідділу міліції допомогли у біді майже 100 громадян!  Що може бути краще відчуття виконаного обов’язку?

Є в міліцейському середовищі такий вислів: «Хто не працював у карному розшуці, той не пізнає усіх аспектів служби в міліції». Майор з цими словами повністю згодний, адже пройшовши службу в карному розшуку, офіцер може гідно працювати у будь-якому відділенні міліції. Карний розшук перевіряє міліціонерів на міцність. До того ж тут можуть працювати тільки принципові, порядні, відповідальні та сумлінні чоловіки. «Робота в карному розшуку – це нормальна чоловіча професія!» - підкреслює Вадим Григорович і пишається, що в його підрозділі працюють кращі  правоохоронці.

З нагоди професійного свята хочеться побажати співробітникам та ветеранам підрозділів карного розшуку здоров’я, «оперської» удачі, сімейного благополуччя, щастя, а жінкам оперативників - великого терпіння та порозуміння.